Zvonimir Milec, cestički tamburaš u starkama

Kako Vam je bilo pohađati našu školu?
Škola mi je bila poznata već od prije, kao i većina nastavnika, pa se škole kao ostala djeca nisam bojao. Dok su drugi plakali, meni je tu bilo zabavno. Škola mi je bila kao drugi dom.

Je li Vaše školovanje u osnovnoj školi utjecalo na ono čime se danas bavite?
Što se tiče moje struke, moram biti zahvalan
učiteljici Mariji Jug jer je rano prepoznala moj talent i sklonost glazbi te me usmjerila i natjerala u glazbenu školu.

Jeste li bili zadovoljni svojim uspjehom u školi i kakav je on bio?
Glazba je bila i ostala izbor koji me najviše privlačio jer mi ostalo baš nije išlo.

Kako je uspjeh u školi utjecao na Vaš profesionalni razvoj?
Učiteljica Marija Jug usmjerila me prema glazbi. U glazbenoj školi svirao sam kontrabas, poslije završio Akademiju, svirao po gažama i danas u sastavu Mejaši.

Koje se osnovnoškolske učiteljice ili učitelja posebno sjećate i zašto?
Pa učiteljice Marije Jug  koja me „natjerala“ da svoje sklonosti prema glazbi počinjem razvijati kroz tamburašku, KUD, svirajući kontrabas...

Koji Vam je predmet u osnovnoj školi bio najbolji, a koji najgori i zašto?
Volio sam glazbu, dakle
glazbeni odgoj pa sam se nadao da ću u tom krugu i ostati. Ostale predmete učio sam zato što sam morao.

Postoji li neka anegdota ili posebna situacija koju pamtite iz osnovne škole?
Već prvi dan zaljubio sam se u jednu djevojčicu, odvažio se dati joj pusu i postao glavni u  školi. Sada bi se sigurno i ona toga sjetila i dobro se nasmijala.