U radu grupe sudjeluju zainteresirani učenici od 5. do 8. razreda.
Učenici se pripremaju za natjecanja iz područja:
   Maketarstvo i Modelarstvo (5. razredi)

Graditeljstvo (6. razredi)

Strojarske konstrukcije i obrada materijala (7. razredi)

Elektrotehnika (8. razredi)

Voditeljica: Katica Erlih

Razgovarali smo s učenicima koji su sudjelovali na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture.

1. Od kuda ljubav prema Tehničkoj kulturi?

Ljubav prema tehnici došla je zbog toga što volim uvijek nešto izrađivati i stvarati te zbog lijepih ocjena. (Ivona Zebec, 5. b)
Ljubav prema tehnici počela se javljati još od malih nogu (između šeste i osme godine). Uvijek sam nagovarao tatu i djeda da mi daju da zašarafim žarulju, zabijem čavao, izbušim rupu i sl. (Renato Veselnik, 8. a)
Od svoje desete godine  kada sam počeo nešto spajati i slagati. (Kevin Lukaček, 8. a)

2. Kako si se pripremao/pripremala za natjecanje?

Velik poticaj bila je moja učiteljica Katica koja mi je pomagala u vježbanju raznih zadataka. (Ivona Zebec, 5. b)
Učitelj mi je dao testove po kojima sam učio te sam tražio savjete od prošlih generacija. (Renato Veselnik, 8. a)
Učio sam iz knjige i testova od prošlih generacija. (Kevin Lukaček, 8. a)

3. Misliš li se i u budućnosti baviti tehnikom?

Ne znam hoću li se u budućnosti baviti tehnikom jer još nisam razmišljala o tome. (Ivona Zebec, 5. b)
Da, mislim se baviti time. Želim postati arhitektonski tehničar. Jednostavno volim tehniku , struju, crtanje, nacrte te sve vezano uz tehniku. (Renato Veselnik, 8. a)
Da, jer ću valjda ići u Elektrostrojarsku školu. (Kevin lukaček, 8. a)