Mladen Dobrotić, pekar

Što najbolje pamtite iz osnovnoškolskih dana?
Školu sam počeo pohađati s nepunih šest godina. Bilo mi je teško.

Kojeg se učitelja ili učiteljice najbolje sjećate?
Najviše se sjećam svoje učiteljice nižih razreda
Dragice Kišić koja me je uvijek hrabrila, pomagala mi i dala prva znanja.

Koji Vam je predmet bio najdraži?
Nisam bio baš sjajan učenik, nije mi baš išlo učenje, ali nisam odustao. Nisu mi išli strani jezici, ali sam zato bio
dobar u Tehničkoj kulturi.

Jeste li danas zadovoljni svojim radom?
Završio sam školu za pekara i tu pronašao svoj poziv. Mnogo sam se morao boriti, a danas sam zadovoljan svojim radom i uspjehom. Supruga Petra, koja je također pohađala OŠ Cestica, i ja otvorili smo pekarnicu Petra i izuzetno smo zadovoljni svojim radom.

Kakva je suradnja Vaše pekarnice sa školom?
Odlično surađujemo sa školom i veliko mi je zadovoljstvo svakodnevno peći kruh za učenike škole koju sam i sam polazio. Osim toga, jako nam je drago što nas već deset godina posjećuju generacije učenika kako bi se upoznale s našim radom.