Mirjana Majnarić, umirovljena učiteljica povijesti

1. Kako je bilo raditi u OŠ Cestica?
Drage i lijepe uspomene vežu me za školu. Kao kolektiv bili smo složni, nesuglasice i svađe bi se zaboravljale, nastajala su trajna i iskrena prijateljstva.
U lijepom sjećanju ostala su mi zajednička druženja i izleti.

2. Što najbolje pamtite? Koje Vas uspomene vežu za školu?
Naši učenici u usporedbi s gradskim učenicima poštivali su učitelje i nije bilo izrazito problematičnih učenika. Na maturalnim putovanjima osoblje hotela pohvalilo bi ponašanje naših učenika.
Najtužniji su bili rastanci na kraju VIII. razreda:

„Dragoj razrednici uz iskrene izraze zahvalnosti žele učenici VIII. a.
                                                          Cestica, 16. VI. 2000.“,

a takvih je u 40 godina rada bilo puno.

3. Izdvojite najupečatljiviji događaj.
Sjećam se kolegice i moje prijateljice Marije (Maje) Tkalčec. Kad je odlazila na drugo radno mjesto, njezin spaček bio je premalen za cvijeće koje su joj učenici poklonili. Jedva smo se utrpale u automobil.
Eto, sve su to lijepe uspomene koje s godinama nažalost blijede, ali se ne zaboravljaju.