« Rujan 2021 »

CESTICA vrijeme

e-Dnevnik za roditelje

e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škola koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini.
Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.
Aplikacija e-Dnevnik za roditelje dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr.
U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora. Više informacija o projektu i korištenju osobnog elektroničkog identiteta potražite ovdje.
Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima.
Upute za korištenje sustava nalaze se ovdje.

**************************************

e-Dnevnik za učenike i roditelje u obliku mobilne aplikacije

S početkom školske godine 2021./2022., učenici škola koje koriste e-Dnevnik i njihovi roditelji moći će pregledavati ocjene, bilješke te ostale podatke i na svojim mobilnim uređajima.
e-Dnevnik mobilna aplikacija nudi uvid u upisane izostanke, vladanje, pedagoške mjere, bilješke razrednika, raspored sati te raspored ispita tijekom školske godine.
Uz navedeno, dostupne su i nove funkcionalnosti kao što je uvoz rasporeda pisanih provjera iz aplikacije u kalendar na mobilnom uređaju te obavijesti o novostima poput upisanih novih izostanaka ili ocjena.

CARNET-ova aplikacija će od 6. rujna biti dostupna u
Google Play Storeu za Android mobilne uređaje te App Storeu za Apple uređaje.