« Siječanj 2020 »

Izložbe

S obzirom na specifičnost predmeta Likovna kultura, tijekom jedne školske godine učiteljica i učenici doslovno su zatrpani pozivima na natječaje koji pristižu iz svih dijelova Hrvatske, pa i šire. Ponekad nije jednostavno odlučiti na koji se od njih odazvati. Uspjeti ostvariti zapažene rezultate zaista je teško, ponajviše zbog iznimno brojne konkurencije, no svakako ne i nemoguće. Rezultati se očituju kroz zanimljive likovne izložbe čime je učenicima pružena povratna informacija da se trud i originalna ideja uvijek isplate, a osjećaj ponosa, što je baš njihov likovni uradak dio tako nečeg, neopisiv je. Barem tako kažu… A ako još uz to dobe i neku nagradu (poput knjige, staklenog morskog konjica ili čak tableta), sreći nema kraja.

Neke od izložaba:
LIK (Likovno natjecanje ̶ izložba iz likovne kulture prema katalogu natjecanja AZOO – županijske izložbe u prostoru 1. OŠ Varaždin), Tradicija i suvremenost (izložbe u Muzeju Mimara u Zagrebu), Europa u školi (izložbe u Europskom domu u Zagrebu), Uskrsna pisanica (izložba u Županijskoj palači u Varaždinu), Šetnje pod morem (izložbe u Slovenskim konjicama), Tradicijski običaji (izložba u Trakošćanu)…