« Siječanj 2020 »

Novigradsko proljeće

Škola stvaralaštva Novigradsko proljeće smotra je stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području i učitelja koji su se istakli radom u jezično-umjetničkom području. Nastala je sa svrhom poticanja polaznika Škole na izražavanje riječju, pokretom, slikom i zvukom. Jedna od glavnih zadaća Škole je da učenici i učitelji stečena znanja i iskustva prenose u svoje školske sredine.
Učiteljice hrvatskoga jezika Katica Obadić i Željka Posavec-Malok zaslužne su za poticanje naših učenika na stvaralački rad te odlazak na kreativne radionice u Novigrad.
1999. godine u Školi stvaralaštva sudjeluje učenica
Barbara Daljavec, a 2000. godine učenici Romana Premuž i Ivan Bednjanić. Mentorica je bila učiteljica Katica Obadić.

2010. godine na glumačke radionice i vježbe u Novigrad odlaze učenice Patricija Hip i Lorena Jarnec.
2011. godine sudjeluju dvije učenice:
Paula Mesek u Scenskoj radionici i Andrea Kunštnik u Radionici klasičnog slikarstva. Njihova mentorica Željka Posavec-Malok pohađala je Filmsku radionicu.

2012. godine polaznici Škole su Paula Mesek u Scenskoj radionici i David Županić u Radionici orkestralne glazbe. U Scenskoj radionici sudjelovala je i njihova mentorica Željka Posavec-Malok.