ŠKOLSKI ODBOR
Odluke i zaključci sa 6. sjednice Školskog odbora
Autor: Administrator , 5. 11. 2017.

Sjednica Školskog odbora održana je u utorak, 26.09.2017. u 18,00.
Prisutni: Dragica Kišić, Tanja Vuzem, Katica Erlih, Majda Vizjak, Nikola Ščuric, Tomislav Lazar, Dražen Zebec.
Ostali prisutni: Nevenka Turščak, ravnateljica škole i Pavao Hudoletnjak, tajnik škole.

Sjednicu je otvorila ravnateljica škole i predložila slijedeći

D N E V N I  R E D:

1. Razmatranje i usvajanje zapisnika s prethodne sjednice
  2. Izbor predsjednika i zamjenika predsjednika Školskog odbora
  3. Razmatranje i prihvaćanje Kurikula škole
  4. Razmatranje i prihvaćanje Godišnjeg plana i programa rada
  5. Razmatranje molbi po raspisanom natječaju za pomoćnika u nastavi
  6.  Razno

Dnevni je red dat na glasovanje i jednoglasno je prihvaćen.

Ad.1. Nakon razmatranja zapisnik s prošle sjednice je jednoglasno prihvaćen.
Ad.2. Za predsjednika član ŠO Dražen Zebec predlaže Tomislava Lazara, a  Tanja Vuzem predlaže Katicu Erlih. Nakon što su se ukratko predstavili pristupilo se javnom glasovanju.
Katica Erlih dobila je 4 glasa, a Tomislav Lazar 3 glasa. Prema tome za predsjednika Školskog odbora izabrana je Katica Erlih.
Za zamjenika Zebec predlaže Tanju Vuzem. Pristupilo se javnom glasovanju i Tanja Vuzem dobila je 7 glasova, dakle izabrana je jednoglasno za zamjenicu predsjednika Školskog odbora.
Uključio se Zebec, pa je napomenuo da je prošao njegov prijedlog da bi se onda bili oličili radijatori, na što se uključila Erlih pa je rekla da se nada dobroj suradnji, ne politici na dobrobit naše škole i da će se, nada se radijatori ipak oličiti.
Ad.3. Kurikul škole iznijela je u kratkim crtama ravnateljica škole: unutra se nalaze svi projekti, dodatna nastava, dopunska, izborna nastava, specifičnosti škole, školski izleti, terenska nastava i ekskurzije. Nakon kraće rasprave Kurikul je jednoglasno prihvaćen.
Ad.4. Opet je ravnateljica obrazložila  u kratkim crtama između ostalog je rekla da se prostorni uvjeti nisu promijenili, imamo stručno zastupljenu nastavu osim zamjene za engleski, broj učenika je porastao i imamo 432 od toga je 264 putnika, a imamo 47 zaposlenih, 2 pomoćnika u nastavi i 2 volontera.
Planovi ostaju isti kao i lani. Provodimo i dosta projekata u školi. Od ove školske godine imamo i 38 pripadnika Romske nacionalne manjine. Napomenula je da nam treba jedan razglas pa urediti PŠ, za koju je izrađen energetski certifikat, ali za to nam i treba financijska pomoć Županije i Općine. Nakon rasprave u koju se uključio Zebec Dražen, pa je rekao da bi djeca manjine  i naša djeca trebala imati iste startne pozicije, što onda možda ne dovodilo do problema koji postoje.
Nakon toga Godišnji plan i program rada jednoglasno je  prihvaćen.
Ad.5. Ravnateljica je rekla da su na raspisani natječaj pristigle 3 zamolbe, sve odgovaraju uvjetima iz natječaja, a ona predlaže da se primi Majhen Petra iz Vratna za pomoćnicu u nastavi. Školski je odbor jednoglasno prihvatio prijedlog.
Ad.6. Pod razno je  Tomislav Lazar pitao ravnateljicu što očekuje od najavljene inspekcije  savjetnice. Ravnateljica je rekla da ništa posebno, možda još napada na stručne službe škole. Riječ je o učeniku L.S. koji je tri puta ponavljao prvi razrede Uključio se u raspravu Zebec Dražen i rekao da sve Cigane treba poslati natrag u OŠ Petrijanec, jer su oni za njih dobili novac, a sada se gleda neka mreža škola, predlaže i da se organizira masovni roditeljski sastanak u organizaciji Školskog odbora zbog posljedica u vladanju i učenju.
Prijedlog je dat na glasovanje, pa je jednoglasno prihvaćen.

Školski je odbor završio sa radom u 19,10 sati

Zapisničar:                                           Predsjednica ŠO: