« Svibanj 2024 »

Šestaši posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla i NP Plitvička jezera
Autor: Administrator , 10. 6. 2014.

U petak, 30. svibnja 2014. godine učenici 6. razreda OŠ Cestica krenuli su na planirani jednodnevni izlet koji se sastojao od posjeta Nacionalnom parku Plitvička jezera i Memorijalnom centru Nikola Tesla. Jedan od najvećih hrvatskih znanstvenika – Nikola Tesla, poznat je po brojnim izumima, a njegovo najvažnije otkriće je izmjenična struja. Posjetivši Teslinu rodnu kuću u Smiljanu kod Gospića, učenici su vidjeli čime se sve bavio i kako izgledaju njegovi izumi. Svoja znanja dopunili su i edukativnim filmom o njegovu životu.

Poslijepodnevni sati bili su predviđeni za razgledavanje prirodnih ljepota našeg najposjećenijeg i najvećeg Nacionalnog parka Plitvička jezera. Tu su učenici uživali u ljepotama manjih i većih jezera, slapova te bogatstvu biljnog i životinjskog svijeta. Predah i odmor od dugog pješačenja iskoristili su za vožnju brodicom po najvećem jezeru Kozjak, a za razonodu okušali su se u vožnji vlakićem. Pozitivni dojmovi i reakcije učenika pokazuju kako je ovaj izlet zaslužio čistu peticu.

fotografije