« Svibanj 2024 »

Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha
Autor: Administrator , 17. 10. 2012.

Ove smo godine, 12. listopada, Dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježili na malo drugačiji način. Učenici su imali prilike pokazati koliko su brzi u našim starinskim poslovima. Kratki smo program započeli scenskom igrom 5. b i c razreda, Na placu.  Nakon toga učenici su  pokazali svoje znanje o žitaricama i ostalim plodovima zemlje u kvizu koji je vodila  Ivona Jurajec iz 7. b razreda.

fotografije

Natjecanje je bilo organizirano u tri skupine. Skupinu A činili su učenici a razreda, skupinu B učenici b razreda, a skupinu C učenici c razreda. Nagradu su odnijeli predstavnici A skupine, Mihael Hutinski (5.a), Renato Veselnik (5.a) i Marko Talan (8.a).

Nakon toga, slijedilo je nešto još zanimljivije i napetije.
Učenici 5. razreda natjecali su se u
kožuhanju kuruze. Svi su se jako trudili, no Petra Dobrotić (5. b) bila je najbrža.
6. razredi pokazali su koliko brzo mogu luščiti kuruzu. Alen Vori (6.b) bio je najspretniji.
Vađenje kuščic bio je zadatak za 7. razrede. Najprecizniji u tome bio je Stjepan Žlibar iz  7. a razreda.
Osmaši su
čistili urehe. Nikola Pšak (8.b) bio je najbrži.

Svi su natjecatelji pokazali da im obavljanje takvih poslova nije strano ni teško.
Ravnateljica Nevenka Turščak, pedagoginja Dubravka Žigmund, učenica 8. b razreda Marija Majhen te učenik 8. c Dario Ščuric, činili su povjerenstvo koje je cijelo natjecanje pratilo i provjeravalo jesu li svi zadaci pravilno izvršeni.
Svim pobjednicima ravnateljica je podijelila prigodne nagrade koje je pripremila školska knjižničarka i grupa Kreko.

Cijeli su program vodile učenice 8. a razreda, Paula Mesek i Anita Rodeš.

I učenici nižih razreda obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje 16.10.2012. u 10 sati (3. školski sat). Okupili su se u predvorju škole kojeg su bogato ukrasili plodovima iz prirode- voćem, povrćem, žitaricama, bundevama, ljekovitim biljem… Sve su to bile blagodati naših njiva, vrtova, šuma, voćnjaka, vinograda.

Učenici su recitirali, glumili, čitali svoje sastavke i pjesme na književnom jeziku i na narječju. Teme su bile: kruh, žito, molitva, jesen, jabuke…

Svaki učenik izvođač i učenici iz publike zahvalili su zemlji što nam je podarila plodove i što nas hrani.

fotografije RN