« Svibanj 2024 »

LIJEPOM NAŠOM U CESTICI (najava i intervju)
Autor: Administrator , 26. 9. 2012.

Emisija „Lijepom našom“, koja promovira kulturnu baštinu i narodne običaje naše zemlje, odlučila je predstaviti kulturnu baštinu i običaje naše općine. Mi smo to, naravno, objeručke prihvatili! Snimanje će se održati u sportskoj dvorani u Cestici.  Povodom snimanja, imali smo čast porazgovarati s gospodinom Brankom Uvodićem, voditeljem i urednikom ove emisije.

fotografije

DOBAR DAN, GOSPODINE UVODIĆU! IZUZETNO NAM JE DRAGO ŠTO STE GLAZBENI SPEKTAKL LIJEPOM NAŠOM DOVELI U NAŠU OPĆINU! ZAHVALJUJEMO VAM NA TOME!

KADA STE  ODLUČILI  SNIMATI  LIJEPOM NAŠOM U  CESTICI?
BRANKO UVODIĆ: Kada sam se odlučio? Pa, još prije dosta godina u Zagrebu se organizirala manifestacija Eko Etno Hrvatska i tamo je Cestica bila na predstavljanju. Upoznao sam divne ljude iz te općine.  Rekao sam gospodinu Mirku Korotaju, načelniku općine, da ćemo  doći i obećavao sam mu godinama. Otada je prošlo već četiri godine, i evo nas! Došli smo ovdje snimiti jer to je zaista jedan hvale vrijedan primjer dobrosusjedskih odnosa gdje granica ne razdvaja ljude, nego ih spaja.

ODABIRE LI UREDNIŠTVO, S VAMA NA ČELU, MJESTA GDJE ĆE SE SNIMATI EMISIJA ILI VAS POZIVAJU DOMAĆINI?

BRANKO UVODIĆ: To je moj projekt i ja sâm odbirem gdje ćemo snimati emisije. Imam punu potporu i slobodu u cijelom projektu. To je trenutno najgledanija zabavna emisija ne samo naše televizije nego općenito na ovim prostorima. Posebno sam ponosan što je emisija gledana na cijelom prostoru bivše Jugoslavije, ali i u skoro cijelom svijetu gdje ima naših Hrvata. Emisiju nismo snimali samo u Hrvatskoj već i u okolnim zemljama, u devet država Europe, u Australiji, Kanadi… na ponos i diku ne samo naše kuće već i Lijepe Naše.

S KIM  STE  U  OPĆINI  CESTICA  NAJPRIJE STUPILI  U  KONTAKT   ZA  OVO  SNIMANJE?
BRANKO UVODIĆ: Prvo sam stupio u kontakt s Gabi, a onda kasnije s načelnikom općine, Mirkom Korotajem.

KOLIKO  DUGO  RADITE  NA  HRT-u? KAKO  STE  POČELI? KOLIKO  GODINA  SE  SNIMA  EMISLIJA LIJEPOM NAŠOM?

BRANKO UVODIĆ: Na HRT-u radim od 1974.. Počeo sam s 19 godina kao spiker,  a 1995. osnovana je emisija Lijepom našom.

KAKVA  ISKUSTVA  IMATE  S  POZNATIM  LICIMA  HRVATSKE  ESTRADE?
BRANKO UVODIĆ: Pa nemam baš puno iskustva, ali svaki put kada u emisiju pozovem nekog poznatog glazbenika,  dođe, i kaže mi kako mu/joj je drago što smo ju/ga pozvali i kako su počašćeni zbog toga.

IMATE  LI  VLASTITOG  ŠMINKERA?

BRANKO UVODIĆ: Ha-ha-ha-ha, nemam vlastitig šminkera. Ponekad se  ne stignem ni pogledati. Važno da se umijem i malo počešljam.

IMATE  LI  TREMU? KAKO  JE  RJEŠAVATE?

BRANKO UVODIĆ: Pa nemam tremu, no osjećam veliku odgovnost prije snimanja.

KOLIKO  IZOSTAJETE  OD  KUĆE  KADA  SNIMATE  EMISIJU? KAKO  TO  PRIHVAĆA  VAŠA  OBITELJ?

BRANKO UVODIĆ: Pa moja obitelj se već navikla, a radim četiri dana u tjednu. Od ponedjeljka do četvrtka.

VOLITE  LI  ČITATI? ŠTO?

BRANKO UVODIĆ: Volim čitati, no nemam vremena. Prije, kada sam bio mlađi, većinom sam čitao  akcijske romane, a sada  čitam  kratke romane.

IMATE  LI  DJECU, UNUKE?

BRANKO UVODIĆ: Djecu imam, ali unuke nažalost nemam. Imam dvije kćeri. Jedna ima 35 godina i po zanimanju je forenzičarka pa se često znam s njom našaliti da je ona žena iz CSI-a, a druga ima 25 godina i po zanimanju je veterinarka. Ona inače obožave pse. Ima dva psa, no odlučila se  i za veće životinje, konja i kravu.

GDJE  STE  DOŽIVJELI  NAJLJEPŠE  ISKUSTVO?

BRANKO UVODIĆ: Gdje sam doživio najljepše iskustvo? Jao, to je isto kao da ste me pitali koju od kćeri više volim. Meni je svako iskustvo najljepše. Uvijek ide sve po planu i sve se dobro završi.

IMATE  LI  KAKVO  NEUGODNO  ISKUSTVO SA SNIMANJA?

BRANKO UVODIĆ: Pa nemam neka neugodna iskustva, no eto, sada nedugo, tijekom jednog snimanja bio sam bolestan i na pauzi su mi dali infuziju kako bi izdržao do kraja emisije. Ja ne mogu uzeti bolovanje jer moram biti na svakom snimanju. Kada sam slomio ruku na skijanju, nisam mogao uzeti bolovanje nego sam svjedno snimio epizodu.

JESTE  LI  ZADOVOLJNI  PRIJEMOM, ORGANIZACIJOM  I  SURADNJOM  OVDJE?

BRANKO UVODIĆ: I više nego zadovoljan.  Žao mi je što nisam prije mogao doći u Cesticu. Hmm, ja sam najsretniji čovjek na svijetu jer kamo god dođemo lijepo smo prihvaćeni i gdje god dođem gradim kuću prijateljstva.

ŠTO  OČEKUJETE  OVDJE  U  NAŠEM KRAJU?

BRANKO UVODIĆ: Očekujem da će se svi zabaviti, da će se dobro provesti , i očekujem sve najbolje!

IMATE  LI  SLOBOGNOG  VREMENA, VRIJEME  ZA  HOBI?
BRANKO UVODIĆ: Imam jako malo slobodnog vremena.   Imao sam samo 14 dana dodišnjeg odmora.

HOĆETE  LI  TIJEKOM  EMISIJE   ZAPJEVATI?

BRANKO UVODIĆ: Naravno da ću zapjevati, uvijek pjevam, ali  neću vam odati koju pjesmu.

PIZZA                      GULAŠ                      = GULAŠ
NOGOMET             RUKOMET               = RUKOMET
AKCIJA                   DOKUMENTARAC  = AKCIJA
VOĆE                       POVRĆE                   = POVRĆE
VANILIJA              ČOKOLADA              = ČOKOLADA
PAS                          MAČKA                     = PAS
MERCEDES            BMW                          = BMW
RASKOŠ                  SKROMNOST          = SKROMNOST
PIKNIK                   KINO                         = PIKNIK
SAMOĆA                 DRUŠTVO                = DRUŠTVO
PJEVANJE              PLESANJE               = PJEVANJE
DISCO                      BIRTIJA                   = BIRTIJA

ZAHVALJUJEMO VAM SE NA OVOM RAZGOVORU! ŽELIMO VAM UGODAN BORAVAK U NAŠEMU KRAJU!