« Svibanj 2024 »

Učitelji upoznavali naše školsko područje
Autor: Administrator , 22. 6. 2012.

U četvrtak 21.lipnja učiteljice i učitelji prošli su „Poučnu stazu školstva u našem kraju“, tj. upoznali se s razvojem školstva i školskim zgradama gdje se od početaka pa do danas održavala nastava.
Iako je dan bio iznimno vruć, sve „postaje“ našega puta odrađene su sa zanimanjem. Tome su pridonijeli i posebni gosti: nekadašnji dugogodišnji ravnatelj / direktor Teodor Sedlar koji je iscrpno i nadahnuto sadašnjim učiteljima govorio o svojim prosvjetarskim vremenima ispred prve školske zgrade – stare škole u Radovcu.

Put nas je dalje vodio preko Babinca i nekadašnje OŠ Babinec. Zaustavili smo se u Lovrečanu gdje nas je o povijesti OŠ Lovrečan, danas PŠ Lovrečan izvijestila učiteljica Slavica Golub. Dalje smo nastavili pješice. Iako smo zbog vrućine skratili izlet i nismo otišli u nekadašnju PŠ Križanče, svi učitelji dobili su predodžbu o udaljenostima koje naši učenici svakodnevno prevaljuju na putu do škole u Cestici.

Druženje učiteljica, učenika i umirovljenika (učiteljice povijesti Mirjane Majnarić sa suprugom, a došli su iz Samobora, knjigovođe Josipa Lukačeka i već spomenutoga Teodora Sedlara) nastavljeno je u ugodnoj atmosferi na imanju obitelji Banfić u Selcima Križovljanskim.