« Svibanj 2024 »

Theaterspiele Vidovec 2012
Autor: Administrator , 23. 3. 2012.

U petak i  subotu, 16. i 17. ožujka 2012 godine, održan je deveti po redu THEATERSPIELE. Započeo je radionicama u OŠ Vidovec  pod vodstvom  kazališnih pedagoginja iz Njemačke- Ulm. Zatim je održana  smotra amaterskih glumačkih skupina  u trajanju od dva poslijepodneva. U petak su se predstavile mlađe grupe, a u subotu iskusnije i one  govorno jače.

Sturm u stanci između radionica                  Voditelji  smotre

Članica naše grupe STURM,  Marija Majhen, bila je jedna od voditeljica programa u petak i   subotu. Predstave su se izvodile na njemačkome jeziku, a obilovale su šarenim kostimima i raznovrsnim temama. Između ostalog, sudjelovali smo i mi, članovi DEUTSCHGRUPPE STURM. Izveli smo  premijeru vlastite  predstave ECHTE RECHTE ECHT EINFACH, pod „dirigentskom palicom“ Krešimira Goluba na velikoj sceni u HNK Varaždin. „Izveli su je sa velikom dozom ozbiljnosti i kreativnosti“, kažu komentari iz prvih redova publike. Svi su sudionici dobili važne diplome od  Glumačke akademije Ulm (Akademie für Darstellende Kunst ADK- Ulm).
Mi smo se odlično zabavili, upoznali nove prijatelje, sklopili nova prijateljstva i poboljšali znanje njemačkoga jezika što je ujedno i bit tog festivala.

Kratki predah…

Patricija Hip