« Svibanj 2024 »

Živjeti život
Autor: Administrator , 6. 2. 2012.

Međunarodni dan života obilježavamo svake godine prve nedjelje u veljači. Ove je godine 5. veljače posvećen 17. put po redu s vodećom temom „Obitelj – najveća pomoć djeci“.
Kada se slavi dan nečega ili nekoga, to ne znači da na to mislimo samo onaj dan, nego da nam taj jedan poseban  dan želi osvijestiti nešto što je vrijedno, pogotovo ako je ta vrijednost zaboravljena ili ugrožena.
Sve ovo vrijedi i za Dan života.
Život je dar čije vrijednosti najčešće nismo svjesni, a istovremeno je njegova vrijednost vrlo često ugrožena ili osporavana.

Svaki ljudski život u ovaj svijet donese puno nove, neponovljive radosti, ljubavi i topline, svaki novi život ima u sebi moć mijenjati svijet, učiniti ga boljim mjestom za život i obogatiti druge živote, svaki čovjek ostavlja svojim životom neponovljiv, originalni trag.
U trenutcima kad nam se „ruši“ svijet, kada želimo umrijeti trebali bi se sjetiti ljudi koji umiru, a žele živjeti.
Neki na život gledaju kao na igru - jedni gledaju, jedni tuguju i gube, a  drugi pobjeđuju.

Što je život?

Život je: izazov - upoznaj ga;
Poklon - prihvati ga;
Dužnost - odradi je;
Igra - igraj je;
Pjesma - pjevaj je;
Obećanje - ispuni ga;
Slagalica - riješi je;
Ljubav - dijeli je;
Ljepota - divi joj se!

(Majka Tereza)

Jednostavno reci DA životu i živi svoj san!

Dorotea Ivančić, 8.b