« Svibanj 2024 »

Koncert banda Čista petica (emocije iza pozornice)
Autor: Administrator , 23. 12. 2011.

Dana 16. 12. 2011. u dvorani OŠ Cestica održan je samostalni koncert školskog banda Čista petica.
Band
je počeo s radom u listopadu 2010. g. s četiri člana: Tomicom Banfićem, Kristijanom i Davidom Županićem i Lucijom Domjan. Kao solistica pridružila im se Paula Mesek. Već za božićnu priredbu 2010. imali su svoj nastup. Obzirom da sviranje u bandu iziskuje puno discipline i ozbiljnog rada, probe su imali u školi. Sljedeći nastup bio je u showu Max traži zvijezdu 2011. Nastupali su i za Dan škole. Tada su imali troje novih solista, Marka Turščaka, Martu Cestar i Filipa Boraka.

Talent showom Max traži zvijezdu prikupljena su neka sredstva za kupnju bubnjeva te su i uz pomoć Općine Cestica bunjevi i kupljeni. Tako je za Dan škole band bio u sastavu: Tomica Banfić – bas gitara, Kristijan Županić – klavijature, David Županić- ritam gitara, Lucija Domjan – ritam gitara, Josip Cestar – bubnjevi. Solisti su: Paula Mesek,  Marta Cestar, Filip Borak i Marko Turščak. U školskoj godini 2011./12. band je dobio novu članicu – Maju Turščak na ritam gitari, a Marta Cestar postaje i bubnjarica. Zajednička ideja i cilj bio je održati samostalni koncert.

U dogovoru s ravnateljicom škole Nevenkom Turščak odlučili smo da će koncert biti u prosincu 2011. Pristupilo se još većem radu. Učenici su sami odabrali dvadeset pjesama od kojih smo izdvojili sedamnaest i vježbali za koncert. Postojala je bojazan hoćemo li uspjeti. Pitali smo se: Odakle nam hrabrost? Ispred sebe postavili smo velik cilj. Uz puno rada i vježbanja kod kuće i u školi približili smo se datumu koncerta: 16. 12. 2011.

U školi je vladala vesela atmosfera. Svi djelatnici škole davali su potporu bandu i brinuli o njemu. U prosincu su probe u ponedjeljak i četvrtak. U školi smo od 8 do 18 sati. Kuharice i spremačice su brinule o nama da ne budemo gladni i žedni. Ravnateljica nam pomaže i dolazi na svaku probu te svojim velikim entuzijazmom, potporom i veselom naravi stvara izuzetno dobru atmosferu. Filmska grupa sa svojom voditeljicom Željkom Posavec – Malok snima dokumentarni film o Čistoj petici.

Osnovan je Odbor za organizaciju koncerta te su podijeljena zaduženja koja su članovi odbora prihvatili s veseljem i odgovornošću. Učitelj Krešimir Golub izradio je plakate i ulaznice, učiteljica Željka Posavec – Malok uvježbavala je voditelje koncerta, Anu – Mariju Babić i Danijela Cestara. Učiteljica likovne kulture Marela Levačić zadužena je za uređenje pozornice, učiteljica Željka Dugi pripremila je web stranicu, a učiteljica informatike Mirjana Voćanec ispisala je ulaznice. Stilistice za učenike su ravnateljica Nevenka Turščak, pedagoginja Dubravka Žigmund i učiteljica Slavica Golub. Za prodaju ulaznica zadužene su učiteljice Vlatka Vnuk i Željka Dugi u trgovinama Patricija i Dugi te gospodin Milec u kiosku.

U školi su osim mene prodaju ulaznica imali učitelji Krešimir Golub, Željka Posavec – Malok i Dragica Kišić. Na sam dan koncerta karte su prodavale učiteljice Vlatka Vnuk i Janja Geček. Organizaciju, suradnju s medijima i roditeljima učenika preuzela je ravnateljica škole Nervenka Turščak. Održan je intervju za Reginalne novine. Za postavljenje razglasa bio je od strane općine zadužen gospodin Danko Furjan uz pomoć vjeroučitelja Davora Hohnjeca. Pomoć u opremi razglasa, štimanju bubnjeva, opremi i miksanju na koncertu dao je Acustic band iz Petrijanca. Reflektore je posudio Acustic band Za javni red i mir za vrijeme koncerta zaduženi su učitelji Jamnik Boris, Siniša Ercegovac i Stipo Papić.

Petak, 16. 12. Zadnje pripreme. Veliko uzbuđenje članova banda, mene kao voditeljice i svih djelatnika škole. Dvorana se puni publikom. Nevjerovatno, u dvorani se okupilo oko 700 ljudi. Bilo je tu raznih uzrasta, od djece stare godinu dana do ljudi starije dobi. 18 sati. Počinje koncert. Za svaku pjesmu band je nagrađen velikim pljeskom. Pred kraj koncerta publika silazi ispred pozornice, pjeva i pleše. Ushićeni su i radosni... Band se na kraju pozdravio pjesmom Nek svima je sretan Božić i tako pubici četitao predstojeći blagdan.

Uspjeli smo!

Velika hvala svima koji su pomogli u organizaciji i realizaciji koncerta banda Čista petica!

Učiteljica glazbene kulture Slava Požgajec