« Svibanj 2024 »

10. Max sucht den Superstar
Autor: Administrator , 22. 5. 2023.

Nakon tri godine stanke Osnovna škola Cestica ove je godine organizirala već tradicionalni talent show na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar. Razlog više za slavlje je i činjenica da ove godine show slavi svoj 10. rođendan.

Show je održan 19. svibnja s početkom u 19 sati. S obzirom na veliku, desetu obljetnicu, na početku smo uskočili u vremeplov i prisjetili se svih pobjednika proteklih devet godina. Dobrodošlicu svim natjecateljima, posjetiteljima i navijačima poželjela je ravnateljica škole – Nevenka Turščak i predstavnica Europskog kulturnog kruga Lea Lesar Dolenc.

U središnjem dijelu programa svi su posjetitelji mogli uživati u dobroj pjesmi i plesu talentiranih natjecatelja iz šesnaest škola.
Nastupe izvođača pod budnim je okom pratio stručni žiri u čijem su sastavu bili:
Yvonne Klietz – Expertin für Unterricht bei Goethe Institut – stručnjakinja za nastavu iz Goethe Instituta
Mette Liebermann – DSD Fachschaftsbersterin – savjetnicu za provedbu programa internacionalne jezične diplome iz njemačkog jezika

Dragan Logožar – ravnatelj glazbene škole Novi Marof
Barbara Majhen-Kasun – prof. Njemačkog jezika iz Druge gimnazije Varaždin
Sanja Đolonga – profesorica Njemačkoga jezika u Elektrostrojarskoj školi Varaždin, voditeljica Županijskog stručnog vijeća za srednje škole Varaždinske županije

Svi su natjecatelji dali sve od sebe i pokazali svoja  umijeća i skrivene talente pjevanjem na njemačkom jeziku, kako u pojedinačnim tako i u skupnim nastupima, pa je žiri imao težak zadatak – odabrati troje najboljih natjecatelja.

Zasluženu pobjedu odnijeli su Chriztel Renae Aceveda i Filip Bogdan iz Osnovne škole Sveti Martin na Muri. Predstavili su se pjesmom Amigo para siempre.

Vrijedno drugo mjesto zauzela je OŠ Smiljevac iz Zadra pjesmom Najlipša si. Otpjevali su je: Gabriel Čačić, Manuela Masar, Lucija Vidaković i Filip Surać.

Treće mjesto pripalo je Školi stranih jezika Žiger. Školu je predstavljala Julija Maksimović, a otpjevala je pjesmu Biene Maja.

U kratkoj pauzi, za vrijeme donošenja odluke žirija, uz fotografije smo se prisjetili proteklih devet godina.

Svim sudionicima natjecanja podijeljene su prigodne nagrade, a onim najboljima za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto  uručene su vrijedne nagrade naših sponzora: knjige, školski pribor i slično.

/upload/os-cestica/images/newsimg/2295/Image/347866777_734018658495015_1011320895875535016_n.jpg

Za bogat program i ugodnu atmosferu tijekom cijele večeri pobrinuli su se naši voditelji – Patrik i Barbara, učenici 7. c razreda.

Ovo tradicionalno natjecanje održava se u svrhu promicanja uporabe njemačkog jezika kao jezika koji je i kulturno i povijesno blizak našem području.

Za organizaciju ove manifestacije zaslužni su mnogi iz Osnovne škole Cestica, a osobito Krešimir Golub, učitelj njemačkoga jezika te udruga Europski kulturni krug.

Ovim putem zahvaljujemo se i svima ostalima koji su doprinijeli ostvarenju projekta:  Općini Cestica; zakladi Donauschwäbische Kulturstiftung i Goethe Institutu; Hrvatskom društvu profesora i učitelja njemačkog jezika; Školskoj knjizi, Alfi i Profil-Klettu.

Velika hvala i svim sponzorima koji su još jednom omogućili uspješno izdanje Maxa, a oni su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Varaždinska županija, Petra i Mladen Dobrotić, Rotari klub Varaždin 1181., Info „M“, Cvjećarnica Mirta – gospođa Gordana Galevski, Bi Consult, Udruga Hiperaktivni.

Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali i pomogli u realizaciji.

Max je u 2023. godini pronašao svoju zvijezdu.