« Svibanj 2024 »

Književnica Sanja Pilić u našoj školi
Autor: Administrator , 10. 5. 2023.

U ponedjeljak, 8. svibnja našu je školu posjetila hrvatska književnica Sanja Pilić. S obzirom na to da zbog pandemijskih godina nismo mogli organizirati književne susrete, ovaj prvi susret uživo s nestrpljenjem smo očekivali.
Zajedničko druženje započelo je kratkim uvodom u kojem nas je Marta upoznala s crticama iz Sanjinog života i književnog rada. Podsjetila nas je da je Sanja Pilić književnica koja piše za djecu i odrasle, objavila je preko 30 knjiga za djecu i odrasle i više od 30 slikovnica. Šest njezinih knjiga nalazi se na popisu lektire za osnovnu školu.

Književnica Sanja Pilić odgovarala je i na pitanja koja su za nju pripremili naši učenici. Tako smo saznali da su joj poticaj za pisanje knjiga njezina vlastita djeca, no da je na njezin književni put utjecala i njezina majka – književnica Sunčana Škrinjarić, autorica dobro nam poznate slikovnice „Plesna haljina žutog maslačka.“

Učenici su bili  uzbuđeni i sretni jer su imali priliku uživo razgovarati s autoricom čije knjige su čitali, čitaju ili će čitati!

Hvala književnici Sanji Pilić koja je izdvojila vrijeme, razveselila nas i s nama podijelila zanimljivosti iz svojeg života.