« Svibanj 2024 »

Zdravi zubi za sve (6.razredi)
Autor: Administrator , 15. 3. 2023.

Učenici šestih razreda 14. ožujka sudjelovali su na radionici i predavanju čiji je cilj promocija važnosti oralnoga zdravlja za djecu školske dobi. Radionice se održavaju kao dio projekta „Zdravi zubi za sve“ – promocija oralnoga zdravlja u Varaždinskoj županiji.

Učenici su najprije ponovili o osnovama higijene zubi (kako prati zube, koliko puta dnevno), slušali su savjete vezane uz korištenje vodice za ispiranje, zubnog konca te električne četkice za zube.

Nakon toga učenici su čuli puno zanimljivosti i savjeta o održavanju zdravlja zubi – tako su saznali da su upravno čokolade Twix, Snickers, Corny najviše štetne za zube, a od pića broj jedan je Coca-cola, ali i Fanta, Sprite. Učenici su također imali priliku vidjeti kako izgledaju zubi ako ne održavaju redovitu higijenu.

Zahvaljujemo predstavnicima Doma zdravlja Varaždinske županije što su učenicima osvijestili važnost redovite higijene zubi te ih potaknuli i objasnili važnost redovitih odlazaka zubaru.

Vjerujemo da su naši šestaši puno toga naučili, ponovili te da će sve navedeno primjenjivati u svojoj oralnoj higijeni.