« Svibanj 2024 »

Naši šestaši na druženju s hrvatskim velikanima – Nikolom Teslom i Ivanom Brlić Mažuranić
Autor: Administrator , 10. 3. 2023.

„Neka budućnost pokaže istinu i procjeni svakoga od nas prema njegovu radi i postignućima. Sadašnjost je njihova, ali je zato budućnost – za koju sam radio – moja.“ Nikola Tesla

„Kad si sretan, i sunce za tobom žuri.“ Ivana Brlić Mažuranić

Učenici šestih razreda 9. ožujka bili su na terenskoj nastavi u Smiljanu i Ogulinu.

Krenuli su u jutarnjim satima, no vožnja do Smiljana zaista je proletjela. U Smiljanu su posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla te su imali priliku vidjeti rodnu kuću Nikole Tesle, upoznati se s njegovim životom i zaista zanimljivim stvarima iz njegova života, njegovim radom, vidjeti njegove izume, a neke čak i isprobati.

Nakon druženja s Nikolom Teslom i njegovim izumima krenuli su prema Ogulinu i uživali slušajući legendu o Kleku. U Ogulinu ih je dočekala Ivana Brlić Mažuranić koja im je ispričala sve o sebi, a zatim su imali priliku šetati začaranom šumom, gledali su ih bjesovi, slušali su bajke Ivane Brlić Mažuranić, a Bjesomar je svima otkrio koja je njihova čarobna moć.

Nakon šetnje začarano šumom, učenici su sudjelovali na radionici koja je, također, inspirirana bajkama. Igrali su igru „Pogodi tko sam“ te su sjedili na kraljevskom stolcu, a najponosniji su bili kada su nosili krunu!

S obzirom na to da su puno toga vidjeli, prošli puno kilometara red je bio i da se počaste pa su se pri povratku okrijepili u McDonaldsu!

Učenicima je zaista bilo lijepo i zabavno, no prije svega i edukativno.