« Svibanj 2024 »

Tesa Hrženjak osvojila prvo mjesto na na Državnome prvenstvu u plesu
Autor: Administrator , 7. 3. 2023.

Učenica naše škole Tessa Hrženjak osvojila je prvo mjesto na Državnome prvenstvu u plesu u kategoriji mlađi osnovci solo. Čestitamo Tessi na velikome uspjehu i sigurni smo da će se njezina polica i dalje puniti peharima i priznanjima.
U nastavku pročitajte što nam je sve Tessa otkrila o sebi, ljubavi prema plesu i svojim uspjesima.

Tessa, predstavi nam se!

Ja sam Tessa Hrženjak. Idem u 3. b razred Osnovne škole Cestica. Državna sam prvakinja Republike Hrvatske u standardnim plesovima.

Koliko se dugo baviš plesom?

Plesom se bavim dvije i pol godine.

I već postižeš tolike uspjehe?

Da!!! 😊

Zašto si se odlučila baviti plesom?

Moja prijateljica se prva bavila i onda se meni to svidjelo. Prijateljica mi je ispričala što rade i kako plešu.

Kako se zove plesni klub koji pohađaš?

Plesni klub Takt. Treniraju me Igor Šalamun i Iva Risek.

Koliko puta tjedno imaš treninge?

Dva puta na tjedan, ali imam i individualne  satove.

Kako uspijevaš uskladiti školske obaveze i treninge?

Pa… 😊 Teško je, ali prvo napišem zadaću i onda idem na treninge i dođem navečer u 21:30 doma i to je to. Ali sve uspijem napraviti.

Kako se osjećaš prije nastupa?

Malo me  strah. Rano ujutro mama mi složi frizuru. Oblačim se tamo – prije nastupa i čekam svoj red. Kad čekam svoj red, razmišljam kako ću otplesati, imam tremu. Treneri su uvijek sa mnom prije nastupa, a roditelji su uvijek na tribinama.

Opiši nam nastup koji ti je donio prvo mjesto.

Nastup je bio u Petrinji. Plesala sam prvo na bodovnom turniru – ujutro latino i standard, a onda oko 12 sati sam plesala standardne  plesove – engleski valcer, bečki valcer i tango. Nisam očekivala prvo mjesto.

Imaš li u kući posebno mjesto za sva priznanja i pehare?

Da. Imam posebnu policu u svojoj sobi. Imam 9 medalja i 1 pehar.

Vidiš li se u budućnosti kao profesionalna plesačica?

Vidim se u tome. 😊

Koje je sljedeće natjecanje?

Sutra imam u Ivancu bodovno natjecanje iz latina i standarda.

Koji ti je nadraži ples?

Iz standarda mi je najdraži tango i quickstep, a iz latina samba, rumba  i paso doble.

Koji ti je ples bio najteži za učenje?

Iz standarda bečki valcer i slowfox, a iz latina – jive.

Nakon razgovora s Tessom i boravka u 3. b razredu zaključili smo da se nalazimo u rasplesanome razredu. Naime, uz Tessu velike uspjehe u plesu ostvaruje i učenica Leona Borak. Na Državnome prvenstvu u kategoriji osnovci solo naša je Leona osvojila šesto mjesto! Čestitamo, djevojke! I radujemo se vašim sljedećim uspjesima!

P. S.  – Tessa je u subotu sudjelovala na bodovnome natjecanju u Ivancu te je ponovno ostvarila prvo mjesto!

Novinarka: Lina Borak, 8. c