« Svibanj 2024 »

Izboren plasman na Državno prvenstvo u Futsalu
Autor: Administrator , 18. 12. 2022.

U srijedu 14. 12. 2022. godine bili smo domaćini Županijskog  finala u Futsalu za djevojčice osnovnih škola. Uz našu školu na tom su finalu sudjelovale OŠ Bednja, OŠ Ludbreg i lV. OŠ Varaždin. Otvorenju samog finala prisustvovali su ravnateljica Nevenka Turščak i načelnik Mirko Korotaj, koji su se s nekoliko prigodnih riječi obratili natjecateljima i njihovim mentorima te svima zaželjeli puno sreće  u natjecanju.

Naše učenice finale su otvorile s pobjedom protiv OŠ Bednja 1:0 te su, motivirane krenule u iduću utakmicu protiv lV. OŠ Varaždin koju su također pobijedile sa rezultatom 1:0. Treća utakmica protiv OŠ Ludbreg odlučivala je tko će ići na Državno prvenstvo jer su i oni ostvarili dvije pobjede. Naše učenice nisu krenule najbolje u taj susret te su nakon pet minuta igre bile u rezultatskom zaostatku od jednog gola 0:1, no nastavile su se boriti i uspjele  izjednačiti rezultat na 1:1, a pet minuta do kraja utakmice i povesti s 2:1, nažalost tu prednost nisu uspjele održati do samog kraja te su primile izjednačujući gol i to samo dvadeset sekundi prije završetka utakmice što je značilo da će o pobjedniku odlučivati penali. Nakon bacanja novčića mogli smo odlučiti hoćemo li prvo pucati ili braniti te smo se odlučili da prvo branimo, to se u konačnici pokazalo i dobrim jer je naša golmanica odmah obranila prvi penal i tako stavila protivnika pod pritisak, dok smo mi naš prvi realizirali. Krenulo se s drugom serijom izvođenja i naša golmanica opet je obranila, no mi nismo uspjeli realizirati te se moralo nastaviti s izvođenjem. U trećoj i posljednjoj seriji protivnik je uspio realizirati svoj penal, ali i mi te smo s ukupnim rezultatom 4:3 izborili plasman na Državno natjecanje koje će se održati u Poreču 24. – 26. 04. 2023. godine.

Ovim putem čestitamo našoj ekipi koja je nastupila u sljedećem sastavu:
Dora Majhen – golman, Ella Golubič, Marta Borak, Jasmina Humek, Hana Košić, Melani Horvat i Lora Krajnc i njihov mentor prof. Predrag Dobrotić.