« Svibanj 2024 »

Europski dan jezika
Autor: Administrator , 3. 10. 2022.

U projekt obilježavanja Europskog dana jezika, koji se ove godine održavao 1.10.2022. od 10.00-13.00 sati na Franjevačkom trgu u Varaždinu po 13. puta, uključene su bile osnovne škole s područja grada Varaždina: IV., VI., V. , III. i II. Osnovna škola, te osnovne i srednje škole s područja Varaždinske županije: Osnovna škola Tužno, Višnjica, Donja Voća, Vidovec, Breznički Hum, Trnovec, Radovan, Petrijanec, „Vladimir Nazor“ Sv. Ilija, Ljubešćica, Kamenica, Ivanec, Maruševec, Gospodarska škola i Elektrostrojarska škola Varaždin , I. privatna gimnazija Varaždin i naša škola, OŠ Cestica.

Kroz prizmu višejezičnog obrazovanja stavio se naglasak na njemački jezik i to uz potporu udruge „Europski kulturni krug- EKULT“ - Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području Republike Hrvatske.

Program vezan uz obilježavanje ovog dana odvijao se pod motom „Deutsch ist nah!“, a osmišljen je kroz prezentaciju suvenira koje su izradili učenici nabrojenih škola sa simbolima Republike Njemačke, Austrije, Švicarske, njemačku glazbu, razgovor s prolaznicima te dijeljenje letaka kojima se skrenula pozornost na Europski dan jezika te važnost višejezičnosti.

Našu školu predstavljale su učenice 8. b razreda te polaznice izvannastavne grupe njemačkog jezika „Sturm”: Klara Dobrotić, Marta Majhen i Ema Žunec te voditelj grupe Krešimir Golub.