« Svibanj 2024 »

Dan škole - 173. obljetnica naše škole!
Autor: Administrator , 5. 6. 2019.

Hodnici i predvorje škole odzvanjali su veselim notama u srijedu, 29. svibnja, kada smo proslavili još jedan rođendan OŠ Cestica!
U školskoj priredbi povodom tog važnog dana sudjelovali su učenici koji su svojim pjevačkim, svirački i izvedbenim vještinama obogatili program kojim smo predstavili rad škole u tekućoj, i uskoro okončanoj, školskoj godini.

Valovima programa sigurno su brodile voditeljice Ana Mihin iz 7. b i Mia Premec iz 8. a, no prije početka samog programa, Pjevački zbor nižih razreda uveo nas je u obilježavanje dana svečano, kako i priliči, izvedbom hrvatske himne „Lijepa naša“. Raznolik kulturno-umjetnički program potvrdio je svestranost naših učenika i njihove uspjehe. Tena Gavrić i Ema Hrnčić pred cijelom školom pokazale su zašto su se plasirale na županijsku razinu smotre LiDraNa pod mentorstvom učiteljice Jelene Šinjur. Tena je izvela monolog Samo se srcem dobro vidi, a Ema je kazivala domaču kajkavštinu izvedbom pjesme Ivanjska iskrica.

Prekrasnim melodijama Dan škole uveličali su Pjevački zbor i Tamburaški orkestar, a pridružila im se i Lamija Knezoci sa solo izvedbom pjesme „Barbika“. Glazbeni dio programa pripremila je učiteljica Slava Požgajec, a među mnogim zanimljivim nastupima izdvojili su se udaraljkaši na plastičnim cijevima koji su ujedinili svoje tonove u jedinstvenu temu kojom su oduševili sve prisutne učenike, roditelje i uzvanike.

Među svečanim uzvanicima i ovaj put, kao i svaki do sada, bio je načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj koji nam se obratio s nekoliko riječi i potvrdio stalnu podršku koju naša škola ima u lokalnoj zajednici. Općina Cestica tijekom cijele godine potiče i potpomaže školu, školske projekte i učenike. Svim prisutnima obratila se i ravnateljica Nevenka Turščak ističući velike rezultate koje smo postigli u ovoj školskoj godini. Sudjelujemo u europskim projektima, unapređujemo nastavu, provodimo eksperimentalni program „Škola za život“, postižemo odlične rezultate na natjecanjima – ukratko, rastemo iz dana u dan, svakom stepenicom sve više!

Vrijedni učenici svojim su marljivim i predanim radom izborili nastupe na mnogim županijskim i državnim natjecanjima i dokazali svima kako se dodatni trud itekako isplati! Ravnateljica škole i načelnik Općine najboljim su učenicima koji su ostvarili veliki uspjeh na nekom od natjecanja uručili priznanja i nagrade.

Velike čestitke svima – kakav lijepi poklon za školski rođendan!