« Svibanj 2024 »

Max traži zvijezdu 2019.
Autor: Administrator , 15. 5. 2019.

Osnovna škola Cestica i ove se godine pokazala dobrim organizatorom i domaćinom već tradicionalnog talent showa na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar održanom 10. svibnja s početkom u 19 sati. Nastupom prošlogodišnjih  pobjednica iz OŠ Vinica, Bombellesica, započeli smo deveti po redu show.
Svečanost ove manifestacije svojim su odazivom uveličali načelnik Općine Cestica - Mirko Korotaj te  drugi predstavnici općine, članovi Školskog odbora, ravnatelji škola, mentori, roditelji i učitelji. Dobrodošlicu svim natjecateljima, posjetiteljima i navijačima poželjeli su ravnateljica škole - Nevenka Turščak, načelnik Općine - Mirko Korotaj,  a na kraju je sve prisutne pozdravio i zamjenik načelnika Varaždinske županije, Tomislav Paljak.

U središnjem dijelu programa svi posjetitelji mogli su uživati u dobroj pjesmi, plesu i glumi talentiranih natjecatelja iz dvadeset škola.

Nastupe izvođača pod budnim je okom pratio stručni žiri u čijem su sastavu bili:
Monika i Gerald Hühner doktori germanistike čiji je rad u poučavanju njemačkog jezika kao stranog iznimno važan za obrazovanje u inozemstvu Savezne Republike Njemačke, Gordana Matolek Veselić, profesorica Njemačkog jezika u OŠ Luka u Zagrebu, član zbora učiteljica i urednica u izdavačkoj kući Alfa, Gordana Kos Kolar, profesorica Glazbene kulture i umjetnosti u OŠ Vinica i Gimnaziji Maruševec i Ivana Tkalčec, diplomirana učiteljica razredne nastave i Hrvatskog jezika i predstavnik izdavačke kuće Profil-Klett.

Svi su natjecatelji dali sve od sebe i pokazali svoja  umijeća i skrivene talente  pjevanjem na njemačkom jeziku, kako u pojedinačnim tako i u skupnim nastupima pa je žiri imao težak zadatak - odabrati troje najboljih natjecatelja.

Zasluženu pobjedu odnijeli su Nika i Maj Meško iz OŠ Velika Nedjelja.  Predstavili su se pjesmom Shallow.

Vrijedno drugo mjesto zauzela je OŠ Smiljevac iz Zadra s pjesmom Verflochtene Finger. Otpjevali su je Vjekoslav Radonić, Mathew Klem Oakley, Roko Strika, Roko Šango, Frane Vrsaljko, Lucija Pedišić i Noa Zara Botunac.

Treće mjesto pripalo je OŠ Sveti Martin na Muri.  Noa Horvat otpjevao je  pjesmu Ich bin Auslἂnder uz plesnu pratnju Davida, Marka, Roka, Iriana, Leona i Nine.

U kratkoj pauzi, za vrijeme donošenja odluke žirija, zabavljala nas je plesna skupina naše škole Sterne.

Svim sudionicima natjecanja podijeljene su prigodne nagrade, a onim najboljima za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto  uručene su vrijedne nagrade naših sponzora: knjige, majice, školski pribor i sl.

Za bogat program i ugodnu atmosferu tijekom cijele finalne večeri pobrinule su se simpatične voditeljice Tana Gavrić i Ema Hrnčić, učenice 6. razreda.

Ovo tradicionalno natjecanje održava se u svrhu promicanja uporabe njemačkog jezika kao jezika koji je i kulturno i povijesno blizak našem području.

Za organizaciju ove manifestacije zaslužni su mnogi iz Osnovne škole Cestica, a osobito Krešimir Golub, učitelj njemačkoga jezika te udruga Europski kulturni krug.

Ovim putem zahvaljujemo se i svima ostalima koji su doprinijeli ostvarenju projekta:  Općini Cestica; zakladi Donauschwäbische Kulturstiftung i Goethe Institutu; Hrvatskom društvu profesora i učitelja njemačkog jezika; Središnjem uredu za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke; Školskoj knjizi, Alfi i Profil-Klettu, našem već tradicionalnom i službenom fotografu Petru Hutinskom te gospodinu Mariju Cikronu i Kristijanu Galavskom na tehničkoj podršci.

Velika hvala i svim sponzorima koji su još jednom omogućili uspješno izdanje Maxa, a oni su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, PIK Vrbovec,  Pekarnica Petra, Vagros Varaždin, Cvjećarnica Mirta, Vindija, VELPRO, Metss i INFO ,,M˝.

Čestitamo svim pobjednicima!