« Svibanj 2024 »

Održano nacionalno natjecanje Čitanjem do zvijezda u Čakovcu
Autor: Administrator , 8. 5. 2019.

Dana 3. svibnja 2019. godine učenice osmih razreda naše škole: Iva Humek, Katja Leskovar i Veronika Lukaček uz vodstvo mentorice Tatjane Skupnjak Žagi, mag. bibl. i prof. sudjelovale su na nacionalnom natjecanju Čitanjem do zvijezda. U organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara natjecanje se održalo u Srednjoj školi Čakovec, a na njemu je sudjelovalo 130 natjecatelja iz 45 hrvatskih škola.

Svečanost je započela kratkom priredbom nakon koje je slijedilo rješavanje ispita znanja. Tema Ljeto priča priče učenicima je bila vrlo inspirativna. Ove godine za čitanje odabrana su sljedeća djela i autori: Julijana Matanović „Vezanje tenisice s jednom nepoznanicom“, Jasminka Tihi-Stepanić „Ljeto na jezeru Čiču“ i Erich Kästner „Blizanke“.

Potom smo svi prisustvovali književnom susretu s dvjema hrvatskim književnicama Julijanom Matanović i Jasminkom Tihi-Stepanić koji je vodila Nikolina Hader, voditeljica projekta Čitanjem do zvijezda za osnovne škole. Naše učenice i ostali sudionici nacionalnog natjecanja imali su priliku sudjelovati u razgovoru s književnicama o njihovim djelima.

Pohvala našim učenicama za čitanje, učenje, predani rad i istraživanje te za sudjelovanje na nacionalnoj razini natjecanja već drugu godinu zaredom!

***************

Na književnom susretu bilo je jako zanimljivo jer je svatko mogao saznati ponešto novo o pročitanim knjigama. Jako mi je drago što sam to mogla doživjeti u osnovnoj školi te da sam upoznala nove prijatelje. Književni susret nam je pomogao da bismo dobili odgovore na neka pitanja iz ispita jer se održavao nakon ispita. Također nam je pomogao da se malo opustimo i da nam vrijeme brže prođe u iščekivanju rezultata.

Iva Humek

***************

Ovo me natjecanje naučilo mnogočemu. Na pripremama za natjecanje i samom natjecanju sudjelovala sam dvije godine zaredom i jako me se dojmilo. Puno smo se pripremale te smo iskoristile svaku informaciju kako bismo bile što spremnije. Veoma sam zahvalna našoj mentorici koja je imala puno strpljenja i uvijek nam je pomagala. Također zahvaljujem cijeloj organizaciji natjecanja Čitanjem do zvijezda na predivnom iskustvu.

Katja Leskovar

***************

Evo, već druge godine ovo me natjecanje po mnogočemu svako malo iznenadi. Već drugu godinu zaredom postigle smo jako dobar uspjeh. Pripremale smo se dugo uz pomoć naše mentorice kojoj želim posebno zahvaliti. Zahvaljujem svima koji su nam pomagali u pripremanju jer bez njih naš uspjeh ne bi bio takav kakav jest. Želim sreću učenicima budućih generacija koji će se naći na našem mjestu.

Veronika Lukaček