« Svibanj 2024 »

Fašnik u našoj školi
Autor: Administrator , 10. 3. 2019.

5.3. 2019. godine nakon nastave u našoj je  sportskoj dvorani  zavladala  vesela i čarobna atmosfera za koju su zaslužna nasmiješena lica naših cestičkih osnovnoškolaca. I ove su godine sve organizirali naši osmaši sa svojim razrednicima.
Šarenilo se, plesalo, strašilo… svi su pokazali i dokazali da je
fašnik  najveseliji dan u godini.

Za učenike viših razreda osmaši su organizirali  natjecanje u tri dijela. Prvi dio bio je kviz – mozgalice,  drugi dio sportski poligon, a  na kraju je uslijedio izbor najbolje maske u kojem se istaknuo 6. a razred predstavivši grupnu masku (graditelji). Svojom su plesnom točkom osvojili prvo mjesto u izboru najbolje maske. Pobjednici svih natjecanja dobili su  nagrade (čokolade) i priznanja.

********************

Maškare u razrednoj nastavi

I ove godine maškare su zauzele OŠ Cestica.  Učitelji pripravnici pripremali su se za maškare zajedno s učenicima razredne nastave. Djeca su pokazala kreativnost u izradi maski. 5. ožujka školom su zavladali krotitelji i jednorozi 1. a razreda, vještice i čarobnjaci 1. b razreda te Miki i Minnie Mause 1.a razreda. Ples su zaplesali i patuljci 2. a razreda oko svoje Snjeguljice te Meksikanci 2. b razreda. Učenici 3. a i b. razreda u izradi svojih maski reciklirali su kartonske kutije te izradili masku psa i mačke u 3. b razredu. Učenici 3. a razreda umotali su se u darove. Učenici 4. a razreda odabrali su nešto moderniju masku te su na jedan dan postali DJ Mashmello. Učenici 4. b razreda izradili su maske anđela i vragova. Svoje su maske pokazali šetajući oko škole nakon čega su veselo druženje nastavili u školskoj dvorani.

Na kraju je uslijedio ples i sretni osmijesi na licima maskiranih učenika. Ravnateljica je svakom razredu dodijelila priznanje.