« Svibanj 2024 »

OŠ Cestica prva na Županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“!
Autor: Administrator , 22. 2. 2019.

Predstavnice naše škole, osmašice Iva Humek, Veronika Lukaček i Katja Leskovar, osvojile su 1. mjesto na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ na jubilarnom desetom ciklusu projekta u OŠ Trnovec, 14. veljače 2019. godine! Već  drugu godinu zaredom pozvane su na državno natjecanje. Pripremala ih je mentorica dipl. bibl. i prof. Tatjana Skupnjak Žagi .

Želimo im puno sreće i znanja!

Ovogodišnja tema natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče". Učenice iz ekipe nastavljaju s predanim čitanjem i proučavanjem odabranih naslova za čitanje: Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić i Blizanke Ericha Kästnera.

Čitanjem do zvijezda – kviz u znanju i kreativnosti je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara koji su pokrenuli knjižničari Međimurske županije s ciljem da čitamo odlične knjige, učimo iz njih i da na nacionalnoj završnici (koja će se kao i prethodnih godina održati u Čakovcu) proslavimo našu ljubav prema knjigama i čitanju te ostvarimo naše projektne ciljeve vezane za promicanje kulture čitanja u Republici Hrvatskoj.