« Svibanj 2024 »

Veliki uspjeh u 2. kolu Croatian Makers lige
Autor: Administrator , 17. 2. 2019.

Drugo kolo Croatian Makers lige  održalo se  u prosincu 2018. godine. Kolo je bilo on-line, tako da smo sve odradili u našoj školi. Natjecatelji su u ovom kolu Lige trebali isprogramirati robote da uspješno prate stazu koristeći senzor za praćenje linije. Staza je bila “skijalište” po kojoj je robot trebao samostalno proći prateći ispravnu liniju i izbjegavajući distrakcije, u što kraćem vremenu. Vožnje robota smo snimili i poslali rezultate organizatoru – IRIM-u.
Službeni rezultati natjecanja objavljeni su sredinom siječnja. U Regiji Varaždin naši robotičari nižu zavidne rezultate. I u ovom kolu ( kao i u prvom)  zauzeli su 1. mjesto u ekipnom poretku s maksimalnim brojem bodova  te  prva tri mjesta u pojedinačnom poretku:

1. mjesto: Danijel Lazar, 8.r
2. mjesto: Leon Levanič, 8.r
3. mjesto: Gabrijel Furjan, 6.r

Važno je spomenuti da su svi naši predstavnici zauzeli prvih 8 mjesta u Varaždinskoj regiji. Zato, za sve njih možemo samo reći: BRAVO!!

Pobjedničku vožnju možete pogledati OVDJE.

Rezultati:

1. kolo: ekipno i pojedinačno
2. kolo: ekipno i pojedinačno

Sljedeće kolo održat će se 27. veljače 2019., u Petrijancu. U tom kolu našu školu predstavljat će ekipa od 4 učenika. Za to natjecanje mBot roboti su nadograđeni senzorima za boju, temperaturu i vlagu. Senzore nam je donirao organizator  CM lige- IRIM na edukaciji mentora kojoj je prisustvovala učiteljica informatike Mirjana Voćanec.