« Svibanj 2024 »

Božićno druženje
Autor: Administrator , 4. 1. 2019.

Ovogodišnje šesto Božićno druženje održano je posljednjeg dana nastave u prvom obrazovnom razdoblju, 21. prosinca 2018. Okupilo je mnogo posjetitelja iz naše, ali i susjednih općina.
U poslijepodnevnim satima, unatoč iznenadnom vjetru,  učenici su sa svojim učiteljima uređivali štandove (njih 23)  u blagdanskom duhu.
Druženje smo započeli u 16.30 priredbom u školskoj dvorani.

Plesom, glazbenim i scenskim izvedbama te recitacijama  učenici  su svojim bližnjima pokazali što su naučili za tu prigodu te svima uspješno dočarali radost Božića.

Na kraju priredbe ravnateljica Nevenka Turščak svim je okupljanima zaželjela sretne blagdane te ih pozvala na druženje ispred škole. Program priredbe vodile su Tena Gavrić i Ema Hrnčić, učenice 6. a razreda. Nakon priredbe nastavili smo druženje ispred škole gdje su svi posjetitelji uživali u kupovini božićnih ukrasa, kolača, domaće tjestenine te ostalih proizvoda koje su učenici izrađivali sa svojim učiteljima na izvannastavnim aktivnostima i radionicama organiziranim zadnji tjedan nastave u  prvom polugodištu.

I ove godine zahvaljujemo udrugama koje su se svojim proizvodima velikodušno uključile humanitarnom druženju: Udruga mladih Hiperaktivni, Udruga umirovljenika, Udruga ručnih radova Vezilje, SD Poleti, Interesni odbor mladih HNS-a Cestica, OPG Horvat i MNK Lovrečan. Uz tople napitke, fritule, languše, kobasice te nezaobilazne kolače, mnogi su se zadržali do kasnih večernjih sati.

Zahvaljujući  humanosti svih prisutnih prikupili smo oko 20 000 tisuća kuna!
Prikupljenim financijskim sredstvima pomoći ćemo učenicima slabijeg imovnog stanja za lakše sudjelovanje u školskim projektima poput izleta, škole u prirodi i ekskurzija.

Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli i sudjelovali u realizaciji ovogodišnjeg Božićnog druženja!