« Svibanj 2024 »

1. kolo CM lige
Autor: Administrator , 21. 12. 2018.

OŠ Cestica sudjeluje u CM ligi (robotičkom natjecanju), za koju se učenici od 6. do 8. razreda pripemaju na satovima Dodatne informatike koju vodi učiteljica informatike Mirjana Voćanec.
U 1. kolu natjecanja zadatak je bio programiranje robota da što brže i preciznije prođe zadanu stazu. Naši predstavnici postigli su odličan uspjeh, a posebno pohvaljujemo učenike koji su zauzeli
prva tri mjesta u Regiji Varaždin:
1. mjesto: Dorijan Puž, 8.r
2. mjesto: Petar Zagorec, 8.r
3. mjesto: Leon Levanič, 8.r
Na natjecanju su sudjelovali i Danijel Lazar (8.r), Dario Mićović (8.r), Domagoj Horvat (7.r), Niko Melinček (7.r) i Gabrijel Furjan (6.r).

Čestitamo i želimo im puno uspjeha u sljedećim kolima CM lige!

Što je CM LIGA?

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).
Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.  Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje. Natjecanje se odvija u 4 kola.

Svi sudionici su podijeljeni u regionalne grupe i natjecanja su organizirana u regionalnim centrima diljem Hrvatske. Dio natjecanja održava se online iz prostora sudionika natjecanja.  Pri tome je inicijalni plan svake godine barem jedno kolo održava fizičkim dolaskom u centar, a ostatak kola video linkom ili video dokumentacijom- sudionici sudjelovanje mogu obaviti iz svojih škola ili centara.