Snimili smo film o 30 generacija OŠ Cestica
Autor: Administrator , 26. 5. 2016.

Ekipa okupljena oko dokumentarnog filma pod nazivom  30 generacija OŠ Cestica, vrijedno je radila u protekla četiri mjeseca na prikupljanju građe i snimanju materijala. Ideju za dokumentarac dala je voditeljica projekta Gordana Marsenić.

U projekt su uključeni suradnici iz OŠ Cestica, ali i izvan nje. Uz zanimljive razgovore s bivšim učenicima koji iznose svoja sjećanja na školske dane, u filmu je mnoštvo foto-materijala te popisi svih trideset generacija osmaša. Film donosi i razgovore s ravnateljicom Nevenkom Turščak kao i s načelnikom Općine Cestica Mirkom Korotajem. Uz njih se pojavljuju i neki od učitelja, danas umirovljenika: Katica Obadić, Boris Jamnik, Slavica Petrović te Teodor Sedlar, prvi ravnatelj OŠ Cestica. Naravno, dio filma posvećen je sadašnjim učenicima i njihovim učiteljima.

Kamerman i glavni snimatelj je Antonio Kišić, a montažu potpisuje Dejan Mihin. Spot koji najavljuje ovaj zanimljivi dokumentarac mogli ste vidjeti u programu proslave 170. obljetnice školstva. Film će biti spreman za prikazivanje početkom sljedeće školske godine, a DVD materijal moći će se nabaviti u školi.