Realizirana 2. komponenta projekta „Nasilje preko Interneta“
Autor: Administrator , 19. 2. 2016.

U srijedu 17.02. realizirana je 2. komponenta projekta pod vodstvom gđe. Novak policijske službenice za prevenciju.  Kroz dva školska sata djeca su ponovila pravila odgovornog ponašanja na Internetu, anonimno su anketirana te iz likovnih radova izradila razredni plakat.

Projekt mi se vrlo svidio. Uputio je učenike na opasnosti na Internetu za koje svi trebamo znati. Nismo mi svjesni koliko opasnosti vreba na Internetu,no uz prezentaciju ovog projekta naučili smo mnogo i svi ćemo biti oprezniji. Ako ste žrtva nasilja preko Interneta, odmah se obratite roditeljima ili učiteljima. No isto tako promislite prije nego što nešto  komentirate, proslijedite, ne šaljite ružne i uvredljive poruke. Zaštitite se, promislite i budite oprezni,  jer Internet je pun opasnosti!! (Lana Krajnc)

Radionica je bila jako zabavna. Naučili smo mnogo o opasnostima na Internetu, te da ne smijemo davati svoje osobne podatke na različitim stranicama. Kasnije smo se prihvatili kreativnog djela. Radili smo u parovima po troje, a nekih je bilo i po četvero. Na kraju smo sve radove stavili na jedan plakat. (Mateo Rožmarić)

Predavanje me naučilo biti pažljiviji na Internetu i pripaziti da ne pokazujem svoj identitet. (Vida Kelić)

Na predavanju smo naučili da moramo biti pažljivi i trebamo paziti što radimo na Internetu – STOP NASILJU NA INTERNETU.  (Izidora Obadić)