« Svibanj 2024 »

U duhu božićne radosti
Autor: Administrator , 21. 12. 2015.

Ususret nadolazećim božićnim blagdanima, učenici i učitelji OŠ Cestica priredili su već tradicionalnu božićnu priredbu pod nazivom Božićno druženje.
Program je započeo 18. prosinca, u poslijepodnevnim satima, a sama je priredba bila humanitarnog karaktera s ciljem prikupljanja priloga za učenike slabijeg imovinskog stanja. Svi posjetitelji mogli su uživati u vještinama i raznolikim talentima naših učenika koji su svojim rukotvorinama priredili nezaboravan božićni ugođaj.

Na prodajnim štandovima nudili su raznovrsne božićne ukrase, čestitke, vjenčiće, jaslice, proizvode od lavande, balzame za usne, kupke za tijelo, nakit, drvca od žice i dr. Ovom su se humanitarnom druženju svojim proizvodima uključile i Udruga mladih Hiperaktivni te Udruga ručnih radova Vezilje.
Program Božićnog druženja otvorio je
tamburaški orkestar i zbor pjesmom Zvončići. Potom se svih prisutnima s nekoliko riječi obratila ravnateljica Nevenka Turščak. Dramsko-scenskom igrom Svi smo mi anđeli, zar ne? učenici 6. razreda pridobili su gromoglasan pljesak publike. Likovima koji su nas pratili od djetinjstva (Crvenkapica, vuk, vampir, princ, princeza, vile, vještice...), a pod budnim okom vražice i anđela, plešući i pjevajući, učenici su pokazali da vjeruju u ono dobro i da dobro uvijek pobjeđuje. Glazbenu božićnu čaroliju prenijeli su nam  Mali zbor i vokalna skupina pjesmama Vijenac ljubavi i Joy to the World. Uslijedio je nastup učenika 1. a i 1. b razreda koji su izveli recitacije Božić i Poruka Djedu Božićnjaku. Učenice iz PŠ Lovrečan pokazale su da više vole pjevati i plesati pa su nas počastile jednom plesnom točkom i izvedbom pjesme Rudolf. Iščekivanje nadolazećeg blagdana pjesmom Cmreki v snegu spiju uljepšali su nam dragi gosti - Ženska klapa Angeluš i Muški vokalni ansambl župe Križovljan.
U radosnom duhu sa
školskim bendom Čista petica završili smo priredbu, ali ne i naše druženje. Poslušali smo dvije njihove izvedbe - pjesmu Bilo je nekoć i pjesmu Prsti zapleteni. Glazbu i tekst za pjesmu Bilo je nekoć potpisuje dugogodišnji član benda, učenik 8. razreda, Filip Hercog. Cijeli program priredbe vodile su Vida Kelić i Nera Mumlek, učenice 6. razreda koje su na kraju svima zaželjele sretan Božić. Nakon priredbe nastavljeno je druženje. Cijelo vrijeme na štandovima su se zamjenom za bonove mogli dobiti izloženi predmeti, a na otvorenom prostoru ispred škole i popiti topli napitci, pojesti languši, mini pizze, grah te nezaobilazni kolači.
Veliko hvala svima koji su na bilo koji način pomogli i sudjelovali u realizaciji ovogodišnjeg Božićnog druženja!

fotoalbum 1                        fotoalbum2