Predstava „Dislike“ za učenike sedmih i osmih razreda
Autor: Administrator , 17. 11. 2023.

Policijska uprava varaždinska u suradnji s odgojno-obrazovnim ustanovama već dugi niz godina provodi preventivne aktivnosti projekta pod nazivom „Nasilje preko interneta – cyberbullying“.

Projekt je usmjeren na prevenciju nasilja na internetu i prevenciju ovisnosti na internetu. Naši su učenici u listopadu sudjelovali na radionici koja je bila dio spomenutoga projekta, a 16. studenog pogledali su i predstavu „Dislike“  koja prikazuje spomenutu temu i dio je projekta.

Predstava „Dislike“ nastala je u Gradskome kazalištu „Zorin dom“ u Karlovcu,  u predstavi glumi Andro Damiš, tekst je napisala Petra Cicvarić, a režiser je Peđo Gvozdić.

Kroz pjesmu, ples i „spiku“ učenici upoznaju mladog youtubera, influencera i trap umjetnika koji se koristi pseudonimom „Psycho  mouse“. Kroz predstavu glumac pokazuje učenicima kako prepoznati nasilje na internetu, pokazuje im kako zlostavljanje na internetu ostavlja posljedice na njih, objašnjava im što znači odgovorno ponašanje na internetu te da žrtva nasilja na internetu uvijek treba i mora zatražiti pomoć.

Vjerujemo da su naši učenici ponovili i zapamtili kako se treba ponašati na internetu, što znači odgovorno ponašanje na internetu te da će i dalje raditi sve da „spriječe nasilje na internetu“.