Terenska nastava – Kazalište Mala scena i Muzej iluzija
Autor: Administrator , 23. 4. 2018.

U pratnji svojih razrednika i učitelja, svi su učenici od 5. do 8. razreda  u petak, 20. travnja 2018. godine realizirali terensku nastavu u Zagrebu. Podijeljeni u skupine, učenici su najprije posjetili Kazalište Mala scena i pogledali predstavu za mlade  Kamenje nastalu prema istinitom događaju.

U priču nas uvode dva dječaka od 13 i 15 godina koji, bacajući kamenje  s nadvožnjaka na jureće automobile, prouzroče nesreću i smrt vozača. U sudskom procesu postavlja se pitanje krivnje i kazne, ali i odgovornosti za taj događaj. Jesu li dječaci krivi ili nisu i, ako jesu, kako ih kazniti? Tko je odgovoran za mladenačko nasilničko ponašanje i nesreće koje prate takvo ponašanje? Predstava postavlja sva ta pitanja i pokušava još jednom probuditi svijest o društvenoj odgovornosti kazališta za mladu publiku.

Nakon predstave učenici  su imali priliku istražiti fantastični svijet iluzija u kojem se glava nudi na pladnju i u kojem ih prati lice Alberta Einsteina. Posebnu zabavu  omogućile su Anti-gravity soba u kojoj se može oduprijeti gravitaciji,  Ames soba u kojoj  se može doživjeti kako vam prijatelj pred očima raste ili se smanjuje, Soba ogledala u kojoj se može izgubiti u beskonačnosti te soba u kojoj  se može hodati po stropu tj. Obrnuta soba.

U sklopu muzeja  nalazi se pametna igraonica u kojoj su se učenici zabavljali rješavajući razne mozgalice  i ostale didaktičke igre.

Kroz zabavne i atraktivne varke koje nam je ponudio Muzej iluzija puno smo naučili  o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti općenito, a istodobno se i zabavili.

Na povratku, kratko smo se okrijepili u  Trgovačkom centru City Center One.

Nakon cjelodnevnog boravka u Zagrebu, puni dojmova, umorni i sretni vratili smo se svojim kućama.