« Srpanj 2024 »

Jednodnevna terenska nastava petih razreda
Autor: Administrator , 29. 5. 2024.

U utorak 28. svibnja 2024. godine učenici petih razreda zajedno sa svojim razrednicama i razrednikom bili su na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Kumrovcu, Gornjoj Stubici i Mariji  Bistrici.
Polazak ispred škole bio je u 07:30. Vozili smo se u pravcu Kumrovca uz stanku  u Zelenjaku kod spomenika himne Lijepe naša.  Po dolasku u Kumrovec prvo smo sudjelovali u radionici „Oslikaj svoju igračku“.

Ovom radionicom upoznaje se način izrade, oslikavanje i motive tradicijskih dječjih drvenih igračaka koje se izrađuju u Hrvatskom zagorju. Nakon toga je slijedio razgled Muzeja „Staro selo“ Kumrovec uz stručno vodstvo. Etno selo Kumrovec je muzej na otvorenom u kojem se nalaze očuvani objekti s prikazima tradicijskih obrta i običaja s kraja 19. i početka 20. st. U sklopu muzeja vidjeli smo kovački obrt, lončarstvo, kožarstvo, izrada licitara, izrada dječjih drvenih igračaka, običaj zagorske svadbe, izrada domaćeg lanenog platna. Nakon razgleda uživali smo u slobodnom vremenu uz sladoled.

Slijedio je  odlazak do spomenika Seljačkoj buni i Matiji Gupcu, posjet Gupčevoj lipi koja se ovdje nalazi više od 400 godina i jedini je živi svjedok Seljačke bune iz 1573. godine.

Vidjeli smo i  spomenik Rudolfu Perešinu, heroju Domovinskog rata.

Naša zadnja destinacija bila je  Marija Bistrica . Šetali smo  gradom i razgledali svetište Majke Božje Bistričke.

Slobodno vrijeme iskoristili smo za kupovinu suvenira, sladoleda i naravno finih medenjaka.

Sretni zadovoljni i puni emocija vratili smo se svojim kućama u poslijepodnevnim satima.