« Listopad 2018 »

Ukupno: 1019781
Slovenski jezik u našoj školi

Nastava slovenskog jezika i kulture u OŠ Cestica započela je 26. studenoga 2012. godine. Riječ je o izvanškolskoj aktivnosti koja se od studenoga 2012. godine, u okviru projekta učenja slovenskog jezika uz pomoć Varaždinske županije i Ministarstva za obrazovanje, znanost, kulturu i sport Republike Slovenije, provodi u nekoliko škola naše Županije.

Prema standardima Europske unije, uz materinji jezik, poželjno je znati više svjetskih jezika pa tako i jezik najbližih nam susjeda.
Kako su znanje i dobra suradnja sa susjedima bitni, pokazuje i brojka od šezdesetak učenika zainteresiranih za ovaj projekt. Organizirane su tri skupine učenika od 2. do 7. razreda, a nastavu izvode učiteljice Irena Vesenjak i Polona Žalar.

U sklopu nastave slovenskog jezika naši učenici posjetili su Ormož, Ptuj, Svetu Nedelju i Zavrč.

Što o slovenskom jeziku kažu naše učenice?

Slovenski je zabavan jer se igramo, a uz igru naučimo mnogo riječi. Moji prijatelji također idu na slovenski pa si tako međusobno pomažemo.
Učiteljica je dobra i pomaže nam kad nešto ne znamo. Ponekad idemo na izlete, a tada mi je najviše zabavno.
(Asja Panić, 4.a)

Imam prijateljicu u Sloveniji pa sam odlučila učiti slovenski jezik da se bolje razumijemo. Učiti slovenski je zabavno i učim ga već treću godinu. (Tajana Punčec, 4.a)

Slovenski sam počela učiti na nagovor tetka jer je on iz Slovenije. To mi je jako lijep jezik, a i zabavljamo se uz učenje. (Ema Hrnčić, 3.a)