« Ožujak 2021 »

Ukupno: 1019844
Ana Marija Babić, rukometašica u ŽRK "Koka" Varaždin

Je li Vam se svidjelo pohađati našu školu?
Naravno da mi se svidjelo pohađati OŠ Cestica.

Je li Vaše školovanje u osnovnoj školi utjecalo na ono čime se danas bavite?
Pohađanje OŠ Cestica utjecalo je na ono čime se danas bavim zbog niza sportskih aktivnosti koje sam imala u školi, što je ujedno pridonijelo tome da se danas aktivno bavim rukometom.

Jeste li bili zadovoljni svojim uspjehom u školi i kakav je on bio?
Bila sam zadovoljna
uspjehom u školi jer je bio odličan.

Kako je uspjeh u školi utjecao na Vaš profesionalni razvoj?
Uspjeh u školi morao je biti odličan, u protivnom, ako su ocjene bile loše morala sam propustiti trening.
Dobra ocjena bila je uvjet da mi roditelji dozvole da i dalje treniram rukomet .

Koje se osnovnoškolske učiteljice ili učitelja posebno sjećate i zašto?
Posebno mi je u sjećanju ostao
učitelj Boris Jamnik jer me ohrabrivao i bodrio na svim  sportskim natjecanjima, tako da sam uvijek htjela bolje i više.
Na tome sam mu danas zahvalna!

Koji Vam je predmet u osnovnoj školi bio najbolji, a koji najgori i zašto?
S obzirom da sam jako voljela sport,
Tjelesni odgoj bio je na prvom mjestu, a na drugom Geografija zato što i danas volim putovati, upoznavati druge gradove, države i njihovu povijest i kulturu. Najgori predmeti bili su mi Matematika i Fizika, kao i većini mojih vršnjaka.

Postoji li neka anegdota ili posebna situacija koju pamtite iz osnovne škole?
Osnovnu školu pamtim po danima bezbrižnosti jer sam s lakoćom i odličnim rezultatima prolazila kroz nastavu. Bilo je mnogo lijepih sjećanja. Nijedno ne bih posebno izdvajala. Samo ću reći da mi je prije bilo puno lakše uskladiti učenje, trening, utakmice, kao i slobodno vrijeme za sebe. Danas moj cilj traži puno veću obavezu, znači treninzi su mi svakodnevnica, vikendom utakmice, u školi sve više gradiva za učenje, pa pripreme za fakultet, a slobodnog vremena za sebe imam jako malo.
Ali
sve dok volim rukomet, uživam u svakom treningu i utakmici. Tako da iskreno ne bih mijenjala svoj dosadašnji put. Da moram krenuti ispočetka, sve bih ovo ponovila.