« Prosinac 2020 »

Ukupno: 1019853
Polaganje kamena temeljca

Zasigurno najveći događaj za školu i ovaj naš kraj bio je polaganje kamena temeljca za izgradnju nove sportske dvorane i dogradnju škole,  17. studenoga 2006. godine. Svečanosti je prisustvovao velik broj gostiju koje je pozdravila ravnateljica Nevenka Turščak, a potom načelnik Mirko Korotaj. Na kraju se svima obratio i župan Radimir Čačić koji je položio  kamen temeljac i povelju. Izvođač radova po modelu javnog privatnog partnerstva (JPP) bila je Meteor grupa d.o.o. Za sve goste i uzvanike, nakon svečanosti upriličen je domjenak u prostorijama vatrogasnoga doma u Cestici.
Kako je zima bila blaga, temperature od desetak stupnjeva omogućavale su normalno izvođenje građevinskih radova i na vanjskim gradilištima. Studeni i prosinac protekli su u radovima na iskopu i odvozu viška zemlje, navezen je i uvaljan šljunak i drenaža, izgrađeni su pristupni putovi i pripremljeno je gradilište za nastavak gradnje.

PŠ Lovrečan
Za potrebe jednosmjenske nastave, u travnju 2007. godine, započela je dogradnja jedne učionice i blagovaonice u PŠ Lovrečan. Tom prilikom okrečene su učionice, hol i sanitarije, sanirana je nadstrešnica, uređena pristupna rampa za invalide, a jedna je učionica pregrađena gips-pločama, tako da smo zadržali malu dvoranu za održavanje nastave tjelesne i zdravstvene kulture.