« Listopad 2018 »

Ukupno: 1019776
Fašnik

Dva mjeseca u godini – veljača ili ožujak?! Jedan dan – utorak, rezerviran je za Fašn i  k . U OŠ Cestica ti su dani bili radost i uzbuđenje. Svi učenici nižih razreda (1.- 4.) taj su dan obukli kostime, stavili maske i perike s jednim ciljem  ̶  da budu najmaske.
U svakom razredu glasovanjem učenika odabrane su tri najbolje maske. One su ušle u uži izbor. Učenici – maškare svih nižih razreda sakupili su se u dvorani škole. Započeo je ples pod maskama, popraćen glazbom poznatih dječjih pjesama. Uslijedio je odabir tri najmaske pod vodstvom komisije koju su činila tri učitelja razredne nastave. Odabrani učenici, najmaškare, nagrađeni su diplomama za 1., 2. i 3. mjesto.
Učenici viših razreda najveseliji dan u godini obilježavali su natjecateljskim igrama, plesom, glumom i izborom najmaske.
Povremeno, u godinama kada je u vrijeme Fašnika bilo lijepo vrijeme (bez kiše, snijega), organizirana je povorka maskiranih učenika nižih razreda OŠ Cestica. Povorka je u pratnji učitelja razredne nastave obišla okolna sela i zaustavila se ispred crkve u Radovcu. Mještani su uživali u šarolikosti kostima i maski. Vrijedne domaćice počastile su maškare slasnim krafnama. Uslijedilo je ugodno druženje odraslih i djece uz pjesmu i ples.