« Ožujak 2018 »

Ukupno: 1019902

Dodatna nastava iz njemačkoga jezika

CILJEVI AKTIVNOSTI:

• razvijanje jezičnih vještina (slušanja, govorenja, čitanja, pisanja) potrebnih za receptivno i produktivno služenje jezikom u govornom i pisanom obliku
  •  usvajanje vokabulara, gramatičkih struktura i komunikacijskih uzoraka
  •  razvijanje lingvističkog mišljenja, sposobnosti i navika samostalnog korištenja gramatikom i rječnikom te drugim priručnicima koji sadrže obavijesti o jeziku
  • upoznavanje osobitosti zemalja i naroda čiji se jezik uči radi razumijevanja jezične i kulturne poruke
  •  priprema za natjecanje

UČENICE: Petra Dobrotić (8. b) i Ena Mihin (8. b)

NOSITELJ AKTIVNOSTI: Krešimir Golub

Razgovarali smo s učenicom koja je sudjelovala na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika.

1. Od kuda ljubav prema Njemačkome jeziku?

Moja ljubav prema Njemačkome jeziku pojavila se već u ranom djetinjstvu. Odrastala sam gledajući njemačke crtiće i razne filmove. Tome je pridonijela i moja obitelj. U Njemačkoj živi moja kuma. Svaki put kada bi ona došla u posjet, pričali bismo i zezali se na njemačkome jeziku. Igrali bismo i razne igre. Tako sam kroz igru i učila.

2. Kako si se pripremala za natjecanje?

Za natjecanje sam se pripremala rješavajući i čitajući razne knjige koje sam dobila od strane učitelja. Učenje mi nije teško palo, a na kraju  je bilo vrijedno truda.

3. Misliš li se i u budućnosti baviti Njemačkim jezikom?

Ne mogu sa sigurnošću odgovoriti na to pitanje, no svakako se nadam da će mi znanje koje sam stekla učeći njemački jezik pomoći u daljnjem školovanju.

(Petra Dobrotić, 8. b)