« Listopad 2021 »

Ukupno: 1019852
Nevenka Turščak

OŠ Cestica po prvi put 1996. godine dobiva ravnateljicuNevenku Turščak. Mlada i ambiciozna, već u prvoj godini svojega mandata angažira se u  obilježavanju 150. obljetnice školstva u našem kraju. Izašle su školske novine, pripremljena je izložba te svečani program za mnoge uzvanike.
Ne baš lagani zadatci dočekali su je 2006. godine.
Dogradnju školske zgrade u Cestici, izgradnju sportske dvorane te dogradnju učionice i adaptaciju u PŠ Lovrečan uspješno privodi kraju 2008. godine. Te iste godine započinje jednosmjenska nastava.
Zaslužna je za obnovu fasade i stolarije na  školskoj zgradi u Cestici, a unutrašnjost škole, učionice i hodnici također dobivaju novo ruho. Vedre i žive boje, i učenicima i učiteljima, čine boravak u školi ljepšim.
Među prvima je inzistirala na modernizaciji škole i kompjuterskoj pismenosti svih zaposlenika. Uskoro škola dobiva i informatičku učionicu.
U međuvremenu je diplomirala razrednu nastavu i njemački jezik na Visokoj učiteljskoj školi u Čakovcu. Neprestano radi na vlastitom stručnom usavršavanju. Završila je program edukacije  Menadžer za izradu i upravljanje EU projektima, Poslovno odlučivanje i strateški menadžment u obrazovanju i edukaciju Uspješan ravnatelj – uspješna škola.
Ravnateljica inicira mnoge projekte, podupire učitelje i učenike u stvaralačkom radu, od natjecateljskog showa Max traži zvijezdu do školskog benda, pokreće humanitarni rad putem božićnog sajma i nastoji da škola bude uključena u sve projekte naše Općine.
Također promovira školu i na državnoj razini uključivanjem u razne projekte. Sudjeluje u radu Županijskih stručnih vijeća, a valja napomenuti da je jedna od 15 ravnatelja u Republici Hrvatskoj koji čine Upravno vijeće Hrvatske zajednice osnovnih škola i članica je Hrvatske udruge ravnatelja osnovnih škola.