« Svibanj 2018 »

OŠ Cestica uključena je u ovaj  projekt.
Priloženi dokument:
Informacije o projektu.pdf

PROLJEĆE

Projekt besplatne razmjene udžbenika- OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE
Administrator / datum: 30. 6. 2017. 08:54

Na kraju smo nastavne godine u kojoj ste bili uključeni u projekt  besplatne razmjene udžbenika, koji je pokrenula Varaždinska županija. Da biste i sljedeće školske godine 2017./2018. sudjelovali u projektu, bilo je potrebno vratiti SVE udžbenike, a ukoliko ne pošaljete školske udžbenike u školu (jer su vam nestali i sl.) Povjerenstvo za prosudbu upotrebljivosti udžbenika naplatit će vam 100% tržišne vrijednosti udžbenika, koju ćete morati podmiriti. Početkom rujna dobit ćete udžbenike za sljedeću školsku godinu. Napominjemo da su udžbenici rabljeni i da to vrijedi za sve koji su se uključili u projekt. Ostali udžbenike kupujete sami, osim radnih bilježnica,  likovnih mapa i geografskih atlasa koje kupuje Općina.

Općina Cestica uputila je pismo svakom učeniku/roditeljima, ali još jednom skrećemo pozornost na činjenicu da će sva školska djeca, bez obzira na to jesu li se uključila u projekt besplatne razmjene udžbenika pokrenut od Varaždinske županije, dobiti sve radne bilježnice i likovne mape, a učenici petih razreda i geografski atlas jer je za tu namjenu sredstva izdvojila Općina. Ono što morate kupiti su kutije za tehničku kulturu (5. i 6. razredi od PROFILA, a 7. i 8. razredi od ŠKOLSKE KNJIGE)  i ostali školski pribor (bilježnice, omote, pisaljke,  likovni pribor…)

Učenicima osmih razreda škola će isplatiti financijska sredstva za udžbenike koje je otkupila od učenika kad su bili 7. razred u iznosu 50 % od cijene udžbenika, a svi koji se žele odreći prava na isplatu financijskih sredstava trebaju potpisati obrazac da se odriču tog prava u korist škole. Obrazac ćete dobiti čim bude moguće ispisati ga iz aplikacije.

Želim vam uspješan završetak školske godine i ugodne ljetne praznike, te vam zahvaljujem na sudjelovanju u provedbi projekta sufinanciranja besplatnih školskih udžbenika.

Ravnateljica:
Nevenka Turščak