Upisi u srednje škole 2013./14.
Autor: Administrator , 14. 2. 2013.

Ministarstvo zanosti, obrazovanja i sporta 22. siječnja 2013.godine  donijelo je Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2013./2014.
Aktualnosti vezane uz provedbu prijave i upisa kandidata u srednje škole na regionalnom sastanku predstavili su pomoćnica ministra znanosti, obrazovanja i sporta, gospođa Ankica Nježić, načelnica Sektora za odgojno-obrazovni sustav, gospođa Vera Šutalo, voditeljica Službe za zajedničke programe, gospođa Monika Vričko, ravnatelj Hrvatske istraživačke i akademske mreže CARNet, gospodin Zvonimir Stanić i profesor Vedran Mornar s Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu.
Nakon dostave Brošura (ožujak-travanj) roditelji će na zajedničkom sastanku dobiti podrobnije informacije i bit će im predstavljen rad u aplikaciji.

Ciljevi projekta su

• Informatizirati proces upisa u srednje škole
  • Olakšati život svim sudionicima procesa upisa (učenicima, roditeljima, srednjim školama, osnivačima, ministarstvu)
  • Imati točnu evidenciju o upisanim učenicima