Upisi u srednje škole - POTPISIVANJE PRIJAVNICA
Autor: Administrator , 5. 7. 2022.

Sukladno Odluci o upisu u srednje škole, 7. srpnja 2022. godine u 12:00 sati zaključat će se liste prioriteta kandidata, te je od toga trenutka omogućen ispis prijavnica
Roditelji/skrbnici osmašica i osmaša dužni su potpisati prijavnice za upis svoje djece u srednju školu, a potpisom na prijavnici potvrđuju da se slažu s popisom programa obrazovanja koje je njihovo dijete izabralo u sustavu e-upisa i s poretkom tih programa na prijavnici. Prijavnicu potpisuje i učenik. Tek nakon potpisanih prijavnica, izbor se može zaključati i stvaraju se konačne ljestvice za upis u srednju školu. Potpisanu prijavnicu učenik može sam učitati u sustav ili dostaviti razredniku koji će je učitati u sustav.

Za učenike koji sami ispisuju i učitavaju prijavnicu u sustav, cijeli postupak objašnjen je u KORISNIČKIM UPUTAMA na stranicama 39 i 40. Potpisana prijavnica može se učitati u obliku fotografije ili skenirana u obliku pdf dokumenta. Molimo vas da to učinite najkasnije do 11:00 sati 8. srpnja 2022.
Za učenike koji nemaju mogućnost sami ispisati i učitati prijavnicu, POTPISIVANJE PRIJAVNICA bit će organizirano u prostorima škole u sljedećim terminima:
      - četvrtak, 7. srpnja 2022. od 18:00 do 19:00 sati
      - petak, 8. srpnja 2022. od 10:00 do 11:00 sati.
Potpisivanju prijavnica treba prisustvovati jedan roditelj/staratelj i učenik/učenica.

Više informacija pročitaj pod OPŠIRNIJE.

Onim učenicima za koje neće biti evidentirane zaprimljene potpisane prijavnice, neće se naći na ljestvicama poretka te se neće moći upisati u srednju školu u ljetnom roku.

VAŽNO!
Nakon objave konačnih ljestvica poretka 9.7.2022. godine, osmaši i osmašice sami ispisuju upisnice (dostupne na mrežnoj stranici srednje.e-upisi.hr/). Ispunjene upisnice dostavljaju u srednju školu zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom (potvrda školske medicine, potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upisod 11. - 13. 7. 2022. godine (srednje škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije unutar ovdje predviđenog razdoblja i objavljuju ih u natječaju te na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole). Upisnica i ostala dokumentacija može se dostaviti i elektroničkim putem na e-adresu škole ili učitati u sustav srednje.e-upisi.hr/ kao što je opisano u KORISNIČKIM UPUTAMA na stranicama 41 i 42.

Kandidati koji upisuju programe obrazovanja za vezane obrte (JMO programe) dužni su, pri upisu ili najkasnije do kraja prvoga polugodišta prvoga razreda, dostaviti školi liječničku svjedodžbu medicine rada i sklopljen ugovor o naukovanju.

Kandidati koji u srednju školu ne dostave upisnicu te, ako je to potrebno, potvrdu liječnika školske medicine ili svjedodžbu medicine rada, odnosno potvrdu obiteljskoga liječnika te ostalu potrebnu dokumentaciju gube pravo na upis i upućuju se na jesenski upisni rok koji počinje 20.8.2022. godine.