« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1020017
SVJETSKI DAN ROMA
Autor: Administrator , 11. 4. 2022.

8. travnja obilježili smo Svjetski dan Roma. Učenici Romi izveli su kratku priredbu za svoje prijatelje razredne nastave, a pomogli su im i prijatelji Hrvati s kojima zajedno polaze integrirane grupe u produženom boravku.
Na početku priredbe učenica četvrtog razreda,
Lucija, otpjevala je Đelem, đelem, himnu Roma cijeloga svijeta.
Nakon toga, voditelji
Siniša Bogdan i Jasmina Oršoš, upoznali su gledatelje s kratkom poviješću Roma.

Naši najmlađi učenici predstavili su se pjesmom Mi smo đaci veseljaci.
Siniša i Laura, učenici sedmog razreda odrecitirali su pjesmu Da je meni sunce biti.
Budući da je  romski narod poznat po pjesmi i veselju integrirana grupa drugog i trećeg razreda otpjevala je romsko-hrvatsku verziju pjesme Kad bi svi.

Izuzetno smo ponosni na našu učenicu sedmog razreda Vanessu koja je ove godine sudjelovala na županijskom natjecanju Lidrano. Vanesa je na čakavskom narječju izvela pjesmu Tri nonice.
Učenici četvrtog razreda pokazali su kako sloga i zajedništvo mogu uroditi plodom. Izveli su scensku igru Djed i repa te uveselili i nasmijali sve prisutne.
Na kraju je uslijedila recitacija učenika trećih i četvrtih razreda Zahvalni ljudi s još ljepšom porukom.

Učenici su se zahvalili svim učiteljima koji im pomažu u ostvarenju njihovih ciljeva.
Nakon priredbe uslijedilo je iznenađenje. Učenici i učitelji počastili su se sladoledom nakon dobro obavljenog posla (zaslužili su).
Budući da je priredba bila namijenjena učenicima i učiteljima  razredne nastave, isječke nastupa možete vidjeti u videu.

Uživajte!

S FIJEC SNTOŠ!