« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019984
ŽELIM VOZITI BICIKL – BICIKLISTIČKI KAMP
Autor: Administrator , 11. 4. 2021.

Projekt Želim voziti bicikl počeo je s drugom fazom u kojem se priprema učenike za natjecanje Sigurno u prometu.

Prva faza obuhvaćala je teorijsku pripremu učenika petih i šestih razreda za državno natjecanje Prometna učilica koje se održavalo online (ucilica.skole.hr). U tu je pripremu bilo uključeno preko 300 učenika iz OŠ Cestica, OŠ Vinica, OŠ Petrijanec i VII. OŠ Varaždin. Učenici su postigli iznimne rezultate. Iz naše  se škole istaknuo učenik Maro Tušek iz 5. b razreda koji je zauzeo visoko 7. mjesto na državnom natjecanju, dok je naša škola bila 23 od njih oko 150 uključenih.

Zatim su krenule pripreme za  školsko natjecanje Sigurno u prometu, gdje su učenici uz teorijska znanja stjecali i praktične vještine vožnje biciklom. Na tom je natjecanju sudjelovalo 24 učenika, a najbolja četiri učenika Ela Jamnik, Marta Borak, Dominik Kukec i Martin Kokot obuku su nastavili u biciklističkom kampu u OŠ Vinica gdje su se pripremali za Županijsko natjecanje. Kamp se provodio četiri dana  (6. 4. 2021. g. - 9. 4. 2021. g. od  9 do 12 sati). Učenici su  u realnoj prometnoj situaciji vozili bicikle po poligonu, ali i po prometnicama Općine Vinica, Općine Cestica, Općine Petrijanec i Grada Varaždina. Uvježbavali su vožnju po kolniku, vožnju po biciklističkoj stazi, vožnju u koloni, vožnju kroz rotor, vožnju kroz semafor te druge realne prometne situacije.

Samo natjecanje odvijat će se u mjescu travnju te se sastoji od teorijskog (online ispit) i praktičnog dijela (biciklistički poligon). Provoditelji projekta su nastavnici Tjelesne i zdravstvene kulture, zaposlenici u osnovnim školama; OŠ Petrijanec – prof. Dubravko Banek, VII. OŠ Varaždin – prof. Nikola Sedlar, OŠ Cestica – prof. Predrag Dobrotić, OŠ Vinica - dr.sc. Branimir Štimec. Pokrovitelji projekta su Općina Vinica, Općina Cestica, Općina Petrijanec, Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, Certus Sustavi, Stolarija Mesek, HAK AK Varaždin, OŠ Vinica, OŠ Cestica, OŠ Petrijanec i VII. OŠ Varaždin.

Ovim putem molimo sve sudionike u prometu da uvijek budu oprezni, da poštuju prometne propise i pravila kako bi se broj prometnih nesreća sveo na minimum. Pripazimo na bicikliste, a naročito na najmlađe koji se tek uče pravilno ponašati u prometu.

Učenicima želimo puno uspjeha na višoj razini natjecanja!

Svima velika hvala na podršci.