« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019902
Opet izvrsni rezultati naših robotičara
Autor: Administrator , 1. 4. 2021.

Drugo kolo Croatian Makers lige, natjecanja iz robotike i programiranja, održavalo se od 1. veljače do 15. ožujka. Više od 560 natjecatelja iz 117 ustanova u ovom kolu Lige  programiralo je robote.
Naša škola natječe se u starijoj dobnoj skupini (6. – 8. razred). Ovo su pojedinačni rezultati naših predstavnika:

• Patrik Vinter, 8. b - 1. mjesto
  • Marko Gerbus, 6. c - 2. mjesto
  • Adrian Mojzeš, 7. b - 3. mjesto
  • Marko Bukovec, 6. b - 3. mjesto
  • Lea Majhen 7. b - 5. mjesto
  • Erik Mikec, 6. c - 6. mjesto
  • Josip Gerbus 7. b - 6. mjesto
  • Kiara Klarić, 7. b - 8. mjesto
  • Nik Levanić, 6. c - 8. mjesto
  • Fran Zebec, 6.c - 8. mjesto

Mentorica je učiteljica informatike, Mirjana Voćanec.

Video pobjedničke vožnje pogledajte pod OPŠIRNIJE.

Osim što su zauzeli prvih 10 mjesta u Regiji Varaždin, naši učenici su i  kao ekipa osvojili 1. mjesto s maksimalnim brojem bodova i najbržim vremenom vožnje robota. Treba istaknuti da su Patrik Vinter i Marko Gerbus ostvarili najbolji pojedinačni rezultat među svim natjecateljima, a ekipa najbolji rezultat među svima ekipama koje se natječu u Ligi.

Tema Lige u ovoj školskoj godini je istraživanje stranog planeta i povratak robota na Zemlju. U ovom kolu robot je posjetio satelit i svemirsku postaju te se uspješno vratio na Zemlju.

Kako bi to ispravno napravio, natjecatelji su trebali isprogramirati robota da samostalno prati rutu između linija, koristi svjetleće diode, svira melodije te koristi ultrazvučni senzor za detekciju objekata. Ovo kolo održavalo se online.  Mentori  su natjecateljske vožnje snimali te ih uploadali prema pravilima natjecanja.

Cestički robotičari nižu odlične rezultate i već treću godinu zaredom osvajaju prva mjesta u Regiji Varaždin. Poželimo im puno sreće u posljednjem, trećem kolu koje će se održati u travnju i svibnju 2021. godine.

Čestitamo!!

*******************************************

Video vožnje Patrikovog robota: