OBAVIJEST O UPISU U PRVI RAZRED U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.
Autor: Administrator , 31. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

U četvrtak, 4.6.2020.g. obavljat će se utvrđivanje psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole. Ispitivanje je prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Molimo vas da na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta dođete u točno zakazano vrijeme o kojem ste  obavješteni pisanim putem na kućnu adresu. Ukoliko posjedujete bilo kakvu dokumentaciju (nalaz liječnika, mišljenje psihologa, logopeda… mišljenje bilo kojeg stručnjaka koje je važno za upis djeteta u školu), molimo  ponesite sa sobom kopiju istog, kao i OIB djeteta.

klikni na OPŠIRNIJE

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju molimo Vas da samo jedan od roditelja dovede dijete na postupak procjene te prije dolaska roditelj i dijete izmjere tjelesnu temperaturu.

U slučaju povišene temperature, postojanja respiratornih teškoća poput kašlja i kratkog daha, rizika da su dijete ili roditelj mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 roditelj i dijete će postupak obaviti naknadno.

Postupak procjene za matičnu školu i područnu školu će se obaviti u prostoru Osnovne škole Cestica.

Prilikom postupka procjene rukovodit ćemo se preporukama HZJZ (provjetravanje i dezinfekcija prostora, osigurana posebna olovka za svako dijete i roditelja te držanje potrebnog razmaka).

Nošenje zaštitnih maski i rukavica nije obavezno za roditelja i dijete (moguće nošenje prema procjeni roditelja). Obavezna je dezinfekcija ruku dezinfekcijskim sredstvom koje će biti dostupno na ulazu u školu.

Na postupak procjene dijete ulazi samostalno dok za to vrijeme roditelj ispunjava potrebnu dokumentaciju u predprostoru.

Liječnički pregled u ambulanti školske medicine Doma zdravlja Varaždin:

• roditelji će termin pregleda dobiti prilikom dolaska na postupak procjene u osnovnu školu.