« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019793
Nastava na daljinu- dodatne informacije i savjeti
Autor: Administrator , 23. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji/staratelji,

od 18. ožujka 2020. nastava se službeno odvija na daljinu temeljem odluke Ministarstva znanosti i obrazovanja. Komunikacija i razmjena materijala u razrednoj nastavi odvija se putem Viber grupa, mailova ili nekog drugog oblika komunikacije dogovorenog s razrednom učiteljicom. Predmetna nastava za učenike naše škole odvija se putem platforme Yammer kroz virtualne učionice pojedinoga razreda. Sustav povremeno ima poteškoće u radu i svi zajedno moramo biti strpljivi i povremeno ponavljati pokušaj pristupanja servisima.

Za održavanje nastave na daljinu učitelji pripremaju vlastite materijale, materijale koji su pripremljeni u Školi za život te materijale izdavača. Učenici u nastavi mogu sudjelovati prema rasporedu sati ili tijekom dana pri čemu trebaju redovito pratiti naputke svojih učitelja.

Evo nekoliko važnih informacija/savjeta učenicima o radu u virtualnoj učionici:

• obvezni ste svakodnevno sudjelovati u virtualnim učionicama
  • nakon što pročitate objavu učitelja, potrebno je kliknuti like i ostaviti komentar nakon izvršenog zadatka
  • koristite papir i olovku te zapišite zadatke i eventualne rokove za njih
  • u slučaju nejasnoća postavljajte pitanja, obratite se za pomoć učiteljima ili razrednim prijateljima
  • budite i dalje pristojni u komunikaciji unutar učionica, slijedite upute svojih učitelja i poštujte zadane rokove za izradu i predaju riješenih zadataka i domaćih zadaća
  • učitelji će redovito pratiti napredak učenika i davati im povratne informacije

Svima želimo uspješnu online nastavu, mnogo zdravlja i da se svi zajedno što prije ponovno vidimo u školi!